Jakie meble kuchenne będą modne w tym roku?

Planujesz remont kuchni albo urządzasz pomieszczenie zupełnie od nowa? Z pewnością powinieneś poznać trendy w aranżacji kuchni na 2020 rok. Dominować będzie modernistyczna oraz minimalistyczna stylistyka, która w połączeniu z funkcjonalnymi oraz praktycznymi rozwiązaniami będzie prezentować się świetnie. Jakie zatem meble kuchenne będą modne w 2020 roku?

Kuchnia połączona z jadalnią i salonem

W nowoczesnej kuchni nie może zabraknąć aspektów estetycznych oraz funkcjonalnych, aby całe wnętrze było uporządkowane oraz harmonijne, tworząc przestrzeń, która stanie się przede wszystkim komfortowa. Niezwykłą wygodę zapewnia nam stworzenie przestrzeni, połączonej z kuchnią, jadalnią i salonem, która płynnie przechodzi jedno w drugie. Całe wnętrze powinno być zachowane w spójnym stylu oraz pasującej kolorystyce.

Obecnie najczęściej możemy zauważyć trend, jakim jest zastosowanie kuchni, która połączona jest z jadalnią i salonem – na zasadzie otwartej przestrzeni. Aby to zrobić, najczęściej wybiera się zastosowanie jednego rodzaju wykończenia podłogi, co ma za zadanie sprawić, że całość będzie spójna. Oprócz standardowych rozwiązań coraz częściej stosuje się innego typu wykończenia jak marmur, blachy, farby ceramiczne czy beton. Zdecydowanie warto zastosować brak odcięć między kuchnią z jadalnią i salonem, aby wnętrze było optycznie większe

Im mniej, tym lepiej – stylowa kuchnia i meble

Projektując kuchnię, powinno się postawić na funkcjonalność, aby cała przestrzeń stała się wygodna podczas użytkowania. W aranżacyjnych trendach na 2020 rok królują przede wszystkim zamknięte fronty bez otwartej przestrzeni oraz zastosowanie różnych schowków, np. w szafkach czy wyspach kuchennych. Umożliwia to schowanie jak największej ilości różnych przedmiotów – garnków, talerzy, kubków itp.

W stylowej kuchni nie może zabraknąć również mebli kuchennych, które będą najważniejszymi elementami w tym pomieszczeniu. Gdy planujemy nieco urozmaicić wnętrze, warto postawić przede wszystkim na wybór ciemnych mebli, które są modne właśnie w tym roku. Oprócz tego przeważa zdecydowanie matowe wykończenia, które nadają nowoczesny wygląd całemu wnętrzu. Od kilku sezonów można zauważyć trend na meble bez uchwytów, które tworzą jedną spójną kompozycję.

Szukasz dla siebie odpowiednich mebli? Meble kuchenne – Jelenia Góra to świetny wybór nowoczesnych oraz minimalistycznych mebli, które wypełnią Twoją kuchnię.

Fronty mebli – matowe czy wypukłe?

Jak już wspomnieliśmy, z pewnością w 2020 roku powinniśmy odejść od bieli z wysokim połyskiem. Obecnie większość aranżacji opiera się na ciemnej kolorystyce z popularnymi matowymi cieniami – czerń, granat, zieleń, brąz, czy bordo. Możliwości kolorystycznych jest naprawdę wiele. Jednak warto postawić na matowe wykończenia, które wyglądają niezwykle nowocześnie oraz klasycznie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*