Jakie meble wybrać do małej kuchni?

Mała, a nie raz i ciemna kuchnia, to problem wielu mieszkań, w których nie ma wystarczającej przestrzeni, aby zagospodarować odpowiednie pomieszczenie na najważniejsze w domu meble. Kuchnia to miejsce, w którym każda osoba powinna czuć się swobodnie i mieć miejsce na jakiekolwiek ruchy związane z gotowaniem, a nie raz i jedzeniem. Jakie więc wybrać meble, jeśli miejsce mamy ograniczone, ale chcemy, aby gotowanie nie sprawiło nam problemów?

Meble stojące

Stojące meble zabierają dużo miejsca, jednak ich rozmieszczenie może być jak najbardziej zgodne z metrażem naszej kuchni. W stojących meblach mogą znaleźć się szufladki, w których zorganizujemy miejsce na przybory kuchenne takie, jak łyżki, noże, chochle i wiele innych. Meble stojące są również przydatne, kiedy chcemy mieć kuchenkę lub piekarnik w zabudowie. W Smolis Meble wykonamy meble kuchenne w Sycowie, dopasowane do każdej kuchni.

Meble podwieszane

Jeśli ograniczona ilość miejsca w kuchni nie pozwala nam na postawienie dużej ilości blatów z szufladkami i półkami, to warto zaopatrzyć się również w meble wiszące. Odgrywają one taką samą rolę, co te stojące, jednak możemy mieć tych mebli dwukrotnie więcej, jeśli metraż pomieszczenia nie pozwala na umieszczenie ich na ziemi. W meblach wiszących często nie umieścimy szufladek, jednak w organizacji miejsca mogą przyjść nam pojemniki oraz stojaki.

Jak zagospodarować miejsce w małej kuchni?

W małej kuchni przydadzą nam się nieograniczone ilości organizerów, kubków i pojemników, do których będziemy mogli schować przyprawy, makarony, warzywa i owoce. Ciekawym pomysłem są również podwieszane koszyczki, w których umieścimy niezbędne rzeczy i znajdować się one mogą pomiędzy meblami stojącymi a wiszącymi. W taki sposób zorganizujemy nawet najmniejszą kuchnię i nie będzie problemu, że braknie nam w niej miejsca.

Co, gdy nie zmieści nam się wystarczająca ilość blatów i szafek w kuchni?

Sposobem na rozwiązanie tego problemu mogą okazać się składane blaty, które podczas użytku będziemy otwierać, a gdy nie będą nam potrzebne, będą odstawały nieco ponad kilka centymetrów od ściany. Składany blat nie zajmuje dużo miejsca, a jest bardzo funkcjonalny. Może się okazać, że to bardzo przydatny mebel w naszej kuchni, zwłaszcza podczas krojenia warzyw czy mieszania ciasta. Taki składany blat może nam również posłużyć jako stolik podczas jedzenia posiłków, gdy nie mamy innego w pobliżu. Oczywiście nie musimy się martwić, że krzesła zajmą nam dodatkowe miejsce, ponieważ one też mogą być składane.

Meble w małej kuchni – podsumowanie

Mała kuchnia przestaje być problemem, jeśli tylko odpowiednio zorganizujemy w niej miejsce. Jest wiele rozwiązań, które mogą nam pomóc zagospodarować przestrzeń tak, abyśmy czuli się w niej komfortowo i mieli miejsce na wszystko. W Smolis Meble wykonamy dla Państwa meble kuchenne w Sycowie i dzięki temu sprawa będzie jeszcze prostsza. Pomożemy Państwu dobrać odpowiednie wymiary oraz ilość mebli tak, aby nie zabrakło w niej nigdy miejsca.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*