Jakie właściwości ma olej konopny?

Olej konopny ma wiele cennych właściwości. Przeczytaj, w jaki sposób można z nich skorzystać, a także jak można go spożywać. Dowiedz się, do jakich potraw najlepiej go dodawać. To również świetny kosmetyk!

Olej konopny – jak powstaje?

Olej konopny powstaje z konopi siewnych, które są produkowane z jej nasion lub z kwiatów. Nie działa na nasz organizm psychoaktywnie, jest produktem bezpiecznym i legalnym.

Zalecana dawka

Najlepiej regularnie przyjmować jedną, dwie łyżki stołowe oleju konopnego. Pamiętaj, aby stosować się do zaleceń producenta, ponieważ olej konopny ma różne stężenia. Zobacz olej CBD 5%.

Nie należy przekraczać zalecań dawki

Na ilość zalecanej dawki wpływają także inne czynniki takie jak m.in. waga, dieta, metabolizm. Nie należy przekraczać zalecanej ilości, ponieważ może pojawić się biegunka. Regularne spożywanie oleju konopnego oraz odpowiednia jego ilość dadzą najlepsze efekty.

Olej konopny w kuchni – do czego można go dodawać?

Olej konopny możemy dodawać do posiłków, przekąsek, czy napoi. Należy pamiętać jednak, że należy podawać go na zimno! Dlatego nie dodawaj go do gotujących się potraw, czy tych, które chcesz upiec, straci on swoje drogocenne właściwości. Możesz dodawać go do: sałatek, dressingów, kanapek, past warzywnych, pesto, twarogów, do zup podawanych na zimno. Olej konopny nada im ciekawego smaku, a przyrządzone potrawy będą pyszne!

Olej konopny sprawdzi się również jako kosmetyk!

Olej konopny możesz stosować również na skórę. Wystarczy dodać niewielką ilość oleju do kosmetyku, a następnie nałożyć na skórę. Sprawdź również gotowe kosmetyki konopne. Olej konopny nałóż również na włosy i skórę głowy, dzięki niemu twoje włosy będą nawilżone i piękne, łatwo będą się rozczesywać. Możesz stosować go również na paznokcie, jako odżywka, wystarczy nanieść na nie kilka kropel oleju.

Olej konopny – przechowaj go właściwie!

Przechowywanie oleju konopnego jest bardzo ważne, aby nie stracił on swoich właściwości. Należy przechowywać go z dala od promieni słonecznych, w ciemnym i suchym miejscu, a najlepiej w lodówce.

Gdzie kupić olej konopny?

Olej konopny kupisz w aptece, w sklepach z produktami konopnymi, również w Internecie. Pamiętaj, aby były to źródła legalne i sprawdzone. Produkty muszą mieć odpowiednie certyfikaty jakości.

Czy wszyscy mogą spożywać olej konopny?

Kobiety w ciąży i w czasie laktacji spożywanie produktów konopnych najlepiej, aby skonsultowały z lekarzem! Osoby, które chorują na chorobę wieńcową lub mają problem z krzepliwością krwi, nie powinny przyjmować oleju konopnego.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*