Jakie wybrać krzesła do jadalni?

Krzesła do jadalni nie można kupować w dużym pośpiechu czy bez odpowiedniego zastanowienia się przed wyborem. Podobnie jak z niektórymi meblami – nie można dokonać nieodpowiedniego wyboru. Jadalnia to w końcu miejsce, gdzie spędzamy czas z rodziną, domownikami oraz gośćmi podczas posiłku czy czasu wolnego. Dlatego wybór krzeseł do jadalni powinien być odpowiednio przemyślany oraz dopasowany zarówno do stołu w tej części pomieszczenia, jak i całej kuchni czy innych wnętrz.

Na co zwrócić uwagę, wybierając krzesła do jadalni?

Idealne krzesła do jadalni powinni łączyć w sobie ergonomię, trwałość, wygodę oraz wysoką jakość zastosowanych materiałów i tkanin. Dlatego warto zwracać dużą uwagę na wybór tych elementów do jadalni oraz kuchni, aby móc na co dzień poczuć komfort i stabilność podczas spędzania czasu w jadalni. Podczas wyboru krzeseł musimy zadbać o wysokość umiejscowienia siedziska, głębokość siedziska oraz wysokość i kąt odchylenia oparcia. Pamiętajmy, że krzesła muszą być dopasowane także do stołu – pod względem przede wszystkim wysokości.

Wysokość siedziska krzesła

Siedzisko krzesła powinno znajdować się od 3 do 5 cm poniżej zgięcia podkolanowego osoby, która siedzi. Zbyt wysokie krzesło nie pozwala oprzeć dolnej partii ciała na stopach, przez co niepotrzebnie obciążamy inne partie ciała i czujemy się niewygodnie. Tak samo w sytuacji, gdy wybierzemy zbyt niskie krzesło. Spowoduje ono bardzo głębokie zgięcie w biodrach oraz możemy czuć się niekomfortowo podczas spożywania posiłku. Odpowiednia wysokość krzesła to taka, przy której nogi osoby siedzącej są zgięte w kolanach pod kątem prostym, podczas gdy stopy swobodnie spoczywają na podłodze.

Głębokość siedziska krzesła

Z pewnością nie możemy wybrać krzesła z głębokim siedziskiem, ponieważ nie sprzyja on komfortowi podczas siedzenia – mamy wrażenie, że „wpadamy” w krzesło, a przez to nasz kręgosłup znajduje się w nieodpowiedniej pozycji. Nasze plecy nie są podparte, gdzie z czasem możemy podczas siedzenia odczuwać duży ból. W przypadku siedziska, które jest płytkie i twarde powoduje zbyt duży nacisk na niektóre partie ciała. Optymalny wybór to krzesło z siedziskiem z głębokim siedziskiem, ale takim, gdzie poza siedzisko znajduje się 1/3 długości uda.

Oparcie siedziska krzesła

Krzesła do jadalni powinni być odpowiednio wyprofilowane, aby móc umożliwić utrzymanie ciała w pozycji wygodnej, w pełni neutralnej, która charakteryzuje się minimalnym napięciem mięśni. Tylko wtedy możemy liczyć na pełen komfort podczas siedzenia. Krzesła muszą być w jadalni nie tylko wygodne, ale również stabilne. Kwestie estetyczne również są ważne, jeśli zależy nam na dobrym dopasowaniu wyglądu krzeseł do naszych innych elementów w pomieszczeniu czy stylu w mieszkaniu.

Jeśli szukasz dobrej jakości krzeseł, które będą zarówno wygodne, jak i stabilne, a także będą prezentować się nowoczesnym i stylowym wyglądem, wybierz sklep z krzesłami w Jeleniej Górze. Posiadają szeroki wybór asortymentu dopasowane do potrzeb każdego.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*