Jesienne porządki czas START

Powoli nadchodzi moment, kiedy trzeba będzie uporządkować swoją szafę, a także przygotować się na nadejście zimy pod każdym innym względem. Właśnie wtedy niezbędne stają się ogólne porządki w całym domu, dzięki czemu możesz spokojnie zająć się codziennymi obowiązkami i poczuć się swobodnie we własnym domu. Dopiero uporządkowanie wszystkiego, poukładanie i usunięcie zbędnych dekoracji zadziała na Ciebie kojąco i odbuduje wspaniałą domową atmosferę.

Zacznij od swojego kąta

Na pewno masz w swoim domu takie miejsce, w którym spędzasz najwięcej czasu. Mowa najczęściej o sypialni albo biurze w domowym wykonaniu i właśnie powinieneś rozpocząć swoje porządki. Od razu uprzedzamy, że nie każdemu uda się to wszystko zrobić jednego dnia, dlatego lepiej rozłożyć to sobie w czasie i na spokojnie ogarnąć każdy pokój z osobna, ale na pewno nie samemu. Zaangażuj dodatkowo pozostałych członków rodziny, by wspólnie posprzątać i odświeżyć wnętrze Waszego domu.

Naszą wskazówką będzie wpierw zajrzenie do swojej szafy, z której trzeba będzie wyciągnąć wszystkie letnie ubrania i dodatki, a następnie zastąpić je już zimowymi swetrami. Taka kolej rzeczy, a nie warto zagracać garderoby zbędnymi rzeczami, które na tą porę roku nie przydadzą Ci się ani razu. Właśnie dlatego dobrze jeśli je posegregujesz na odzież do dalszego użytkowania, a także przeznaczoną już do oddania potrzebującym, ponieważ często wyrastamy z naszych ubrań lub tracimy zainteresowanie nimi. Następnie spakujesz do osobnych worków, a ten z aktualnymi ubraniami wyniesiesz na strych, do komórki czy innego miejsca w Twoim domu, gdzie możesz przechowywać podobne rzeczy.

Sprzątanie po całości

Kiedy już skończysz porządkowanie swojej szafy, możesz już przejść do następnego etapu jesiennych porządków, czyli sprzątania całego domu. Wiemy, że może to brzmieć zniechęcająco i przerażająco, gdy masz przed sobą jeszcze kilka pokoi do gruntownego sprzątania. Jednak jak już radziliśmy wcześniej – nie rób niczego sam, zachęć i poproś o pomoc swoich bliskich, którzy zresztą też mieszkają w tym domu i wszystkim powinno zależeć na tym, by było w nim czysto i panował tam porządek.

Samo odkurzanie i mycie podłóg nie wystarczy, powinniście zająć się również innymi rzeczami, których zazwyczaj nie bierze się pod uwagę podczas rutynowego sprzątania mieszkania. Mamy na myśli między innymi mycie okien, wycieranie kurzu z najgłębszych zakątków, czyszczenie lodówki wewnątrz, pranie wykładzin czy firanek i wiele innych rzeczy. Dobrze kiedy rozpiszecie swoje obowiązki i każdy zajmie się osobnymi zadaniami, dzięki czemu praca pójdzie Wam szybciej i sprawniej, a na sam koniec warto zastanowić się nad wspólną nagrodą, czyli na przykład atrakcyjną wycieczką, obiadem w Waszej ulubionej knajpie czy cokolwiek innego, co zaskoczy i zadowoli wszystkich domowników.

Pozbądź się gratów

Naszą ostatnią wskazówką w temacie sprzątania będzie usuniecie z mieszkania wszelkich dekoracji i elementów ozdobnych, który tylko zajmują przestrzeń i są generalnie bezużyteczne. Doskonale rozumiemy osoby, które pasjonują się zbieranie różnych pamiątek, ale powinny być one sprytnie wyeksponowane i przede wszystkim na bieżące przecierane z kurzu, by nie stanowiły dodatkowej zbieraniny zanieczyszczeń.

Zastanów się co chciałbyś zostawić, a czego raczej nie potrzebujesz w swoim domu, a gwarantujemy Ci, że po generalnych porządkach poczujesz się w nim swobodniej i bardziej komfortowo niż zwykle.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*