Kagańce dla psów brachycefalicznych – jaki wybrać?

Każdy pies powinien być przyzwyczajony do kagańca, który będzie niezbędny podczas podróży komunikacją miejską, koleją lub w niektórych parkach czy ogrodach. Zgodnie z przepisami obowiązującymi w różnych częściach naszego kraju, są psy, które obowiązkowo muszą poruszać się w kagańcu nawet na ulicy. Co jednak z psami, które posiadają krótkie kufy, a dobór kagańca dla nich może być trudny?

Psy brachycefaliczne – charakterystyka

Psy ras brachycefalicznych lub psy o krótkiej kufie to rasy psów powstałe sztucznie, które posiadają krótkie lub spłaszczone pyski. Cechy te osiąga się poprzez sztuczną hodowlę. Do najpopularniejszych przedstawicieli tych ras psów należą:

  • Pekińczyk,
  • Bokser,
  • Shih Tzu,
  • Mops,
  • Buldog Angielski,
  • Buldog Francuski.

W wielu krajach powoli zaprzestaje się hodowli tych ras psów ze względu na ich problemy z oddychaniem i liczne problemy zdrowotne, które są wynikiem hodowli wtórnej. Jednak na ulicach wciąż możemy spotkać liczne buldożki czy boksery. Jak jednak wybrać kaganiec dla przedstawiciela takiej rasy?

Kaganiec dla psa z płaskim pyskiem

Producenci akcesoriów dla zwierząt wyszli naprzeciw oczekiwaniom właścicieli psiaków z krótkimi pyszczkami i zaprojektowali specjalne kagańce dla psów krótkopyskich. Jego konstrukcja umożliwia między innymi założenie całej konstrukcji psy na kufę bez ograniczenia jego możliwości oddychania, ale jednak w taki sposób, aby nie mógł ugryźć nikogo.

Sklep Babuzoo.pl posiada szeroką ofertę kagańców dostosowanych do potrzeb różnych ras psów. Znajdziemy tam m.in. kaganiec dla boksera czy innych czworonogów, które posiadają niestandardową budowę anatomiczną.

Sklep Babuzoo – wszystko dla Twojego pupila w jednym miejscu

W ofercie sklepu internetowego Babuzoo znajdziesz szeroki przekrój różnego rodzaju produktów dla psów, kotów i innych zwierzaków domowych, które sprawią, że wszystkie potrzeby Twojego pupila będą zaspokojone. Warto zdecydować się na zakupy w jednym miejscu, gdyż wówczas oszczędzamy na wysyłce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*