Motywy biżuteryjne – poznaj te najpopularniejsze!

Kojarzysz znak nieskończoności przypominający przewróconą ósemkę? Symbol ten już od lat króluje w biżuteryjnych trendach. Oznacza między innymi stałość uczuć (miłości lub przyjaźni) trwających pomimo przeszkód oraz upływu czasu. Jednak nie jest to jedyny wzór, który w branży jubilerskiej cieszy się dużą popularnością. Sprawdź, jakie są najbardziej znane motywy biżuteryjne!

Kosmiczny klimat – gwiazdki i księżyce

Odległy świat ciał niebieskich już od wieków fascynuje naukowców i zwykłych ludzi. Ta tajemnicza, jeszcze nie do końca odkryta przez nas materia, budzi ciekawość, a nawet staje się motywem przewodnim w kolekcjach biżuterii. Gwiazdy, księżyce, planety – to tylko niektóre kształty, dzięki którym można poczuć emocje związane z podróżami w przestrzeń kosmiczną.

Natura bliżej nas, czyli motywy roślinne – listki i kwiaty

Niemal w każdym sezonie w trendach biżuteryjnych dominują motywy roślinne. Ten fakt nie powinien dziwić, ponieważ bliskość natury w każdej postaci działa na nas pozytywnie. Owoce, monstera, koniczynka, listek, kwiat lotosu, drzewko – to kształty wisiorków oraz przywieszek, które są najchętniej wybierane.

Daj się poznać – inicjały, imiona i znaki zodiaku

Ciekawym rozwiązaniem jest również biżuteria z zawieszkami w postaci napisu ze swoim imieniem, inicjałami lub znakiem zodiaku. Zakładanie takich spersonalizowanych błyskotek to świetny sposób na wyróżnienie się. Jest to także interesująca propozycja prezentowa, która zda egzamin, jeśli chce się obdarować kogoś bliskiego.

Subtelność i delikatność, czyli piórka, motylki i serca

Szukasz błyskotek, które dopasują się do Twojej lekkiej, romantycznej stylizacji? Ze zwiewną sukienką idealnie skomponuje się biżuteria z serduszkami, czy piórkami. Twoją uwagę niech przyciągnie również wyjątkowa kolekcja z motylkami, którą znajdziesz na sadva.pl. Takie delikatne ozdoby dodadzą Ci pewności siebie i pozwolą poczuć się jeszcze bardziej kobieco.

Tęsknota za wakacjami – muszelki i bursztyny

Popularnym motywem biżuteryjnym są również muszelki oraz bursztyny ozdabiające naszyjniki, bransoletki, czy pierścionki. Takie wzornictwo cieszy się dużym uznaniem nie tylko w czasie wakacji, ale również po powrocie z urlopu. Stanowi wtedy nośnik najpiękniejszych wspomnień, do których jak najczęściej pragnie się powracać.

Motywy biżuteryjne – podsumowanie

Biżuteria w każdej postaci to nie tylko jedyny w swoim rodzaju dodatek do stylizacji. Jednocześnie jest to ozdoba, która ma głębszy przekaz, a swoją symboliką może przekazać wiele ukrytych znaczeń.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*