Na co zwracać szczególną uwagę, szukając dobrego jakościowo grilla?

Sezon grillowy w pełni, więc jeśli wciąż jeszcze nie zdecydowałeś się na zakup nowego sprzętu, to ostatni dzwonek. A zdecydowanie warto! Nic nie pobije aromatycznych, grillowanych potraw – mięs, ryb oraz warzyw. To świetny sposób na to, aby urozmaicić sobie codzienne obiady oraz oczywiście na wspólne spotkania w rodzinnym albo przyjacielskim gronie. Co powinno w szczególny sposób zwrócić naszą uwagę przy poszukiwaniach grilla? Sprawdźmy jakie cechy, parametry i kwestie warto dokładnie rozważyć przed jego zakupem.

Tworzywo z jakiego został wykonany

Grill powinien być trwały i solidny oraz stabilny. Czy warto inwestować w grille wykonane ze stali nierdzewnej? A może to zbędny wydatek? To zdecydowanie świetny wybór, ponieważ dzięki temu unikniemy korozji oraz rdzy i grill posłuży nam na dłużej, pozostając w świetnym stanie, zarówno jeśli chodzi o kwestie estetyczne, jak i praktyczne. Dzięki zastosowaniu stali nierdzewnej, grill będzie także odporny na działanie najróżniejszych warunków atmosferycznych, choć oczywiście lepiej byłoby nie zostawiać go na dłużej „pod gołym niebem”, ale przechowywać w czystym i suchym miejscu typu garaż, albo pomieszczenie gospodarcze, ewentualnie chociaż zabezpieczyć foliowym workiem.

Kwestia wielkości i gabarytów

Tutaj wiele zależy od celu w jakim kupujemy grilla oraz planowanego sposobu jego użytkowania – czy szukamy raczej niewielkiego, przenośnego urządzenia, które można bezproblemowo przenosić z miejsca na miejsce, wsadzić do samochodowego bagażnika i zabrać ze sobą na wycieczkę, czy raczej mamy zagospodarowane stałe miejsce i przestrzeń grillową w ogrodzie, albo na tarasie, więc możemy pozwolić sobie na nieco większy gabarytowo grill stacjonarny?

Rodzaj urządzenia – węglowy, gazowy, czy elektryczny

Sam sposób działania grilla to oczywiście kluczowa kwestia podczas wyboru – czy wolimy tradycyjny grill węglowy, domowy grill elektryczny, czy może rozwiązanie idealnie pośrodku, czyli nowoczesny grill gazowy? Każdy z nich posiada swoje plusy i minusy związane głównie z łatwością użytkowania i późniejszego czyszczenia, a także smakiem przygotowywanych potraw. Obecnie profesjonale grille gazowe zyskują coraz większą popularność.

Dodatkowe akcesoria

Warto zwrócić uwagę także na dodatkowe akcesoria, dzięki którym grillowanie będzie jeszcze bardziej przyjemne i prostsze. Bardzo przydatne są na przykład koła, za pomocą których możemy bez problemu przemieszać grill z miejsca na miejsce, bez konieczności jego podnoszenia. Inne akcesoria, które z pewnością mogą okazać się użyteczne, to pokrywa, popielnik, termometr, dzięki któremu można perfekcyjnie dostosować oraz kontrolować temperaturę, przydatne półki, schowki i dodatki typu szczypce i łopatki.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*