Nagrania lektorskie – dobra inwestycja

Posiadasz własną firmę i nie wiesz w jaki sposób możesz się wypromować i zareklamować przed odbiorcami, by zyskali Twoje zaufanie i zdecydowali się na wybór Twojej marki? Na szczęście trafiłeś na poniższy artykuł, gdzie podpowiemy w co warto zainwestować. Jak już możesz się domyślić chodzi oczywiście o współpracę z lektorami, o czym więcej poniżej.

Reklama telewizyjna

W zasadzie najdroższy możliwy przekaz marketingowy, aczkolwiek najskuteczniejszy. Świadczą o tym liczne statystyki i badania, że widzowie najczęściej zapamiętują i zastanawiają się nad przesłaniem reklam TV, które obecnie mogą przybierać najróżniejszą formę. Na pewno warto zainwestować w zaprezentowanie swojej firmy na ekranie telewizora, a zwłaszcza gdy masz ciekawy i niebanalny pomysł na swoją markę.

Opracowanie całej strategii marketingowej powinieneś powierzyć fachowcom, którzy doskonale się na tym znają i potrafią wykreować konkretny wizerunek firmy w mediach. Sama reklama powinna mieć pomysł, gdzie czasami nie trzeba wiele, a wystarczy odpowiednio dobrana grafika czy hasło, a także dźwięk – właśnie do nich można zaliczyć przede wszystkim rolę lektora w reklamie. Jego ponadprzeciętny głos męski, kobiecy lub dziecięcy w zależności od rodzaju promowanych produktów czy usług ma urzec wszystkich widzów. W tym celu trzeba zapoznać się z cennikiem nagrań lektorskich w poszczególnych bankach głosów, gdzie oferowane mogą być także usługi znanych aktorów i aktorek, których głosy odbiorcy kojarzą bardzo dobrze.

Reklama radiowa

Alternatywą mogą być także spoty reklamowe w radiu, które puszczane na okrągło w najpopularniejszych stacjach staną się zapamiętane na 100%. Jednak w tym przypadku możesz operować wyłącznie głosem i interesującą treścią, która ma przekazać jak najwięcej zwięźle i na temat albo jak najmniej, by zaintrygować słuchacza. Możliwości jest naprawdę wiele, aczkolwiek wypowiadane wówczas hasła mogą okazać się kluczowe, dlatego trzeba nad nimi pomyśleć nieco dłużej i zapewnić sobie jak najlepszy odbiór w radiu.

Zapowiedź telefoniczna

Tutaj również możesz potrzebować wsparcia lektora, który użyczy swojego głosu do nagrania krótszej lub dłuższej zapowiedzi telefonicznej. Wówczas, gdy klienci będą próbowali się do Ciebie dodzwonić mogą zostać przełączani do poszczególnych działów obsługi, a zwięzła i konkretna zapowiedź umożliwi im wybór odpowiednich cyfr. To standardowe rozwiązanie, lecz warto przywiązać szczególną uwagę na tonacji głosu i wyraźnego mówienia, by zainteresowany potrafił się odnaleźć podczas wybierania numerów. Również dobrze by było, gdybyś pomyślał nad nagraniem zapowiedzi w wersji angielskiej, do której także można wynająć głos lektora, a będzie to brzmiało znacznie bardziej profesjonalnie, a przede wszystkim klienci spoza kraju również będą mieli możliwość skontaktowania się z Twoją firmą i skorzystania z jej usług.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*