Nasze pomysły na postanowienia noworoczne

Wiemy jak to brzmi i pewnie wielu z Was stwierdzi, że przecież postanowienia noworoczne dotyczą każdego z osobna, ustala się je indywidualnie według własnych potrzeb i celów. Jednak dzisiaj chcemy Wam udowodnić, że łączy nas parę kwestii, które można próbować zmieniać w nadchodzącym 2019 roku. Pokażemy, że istnieją takie postanowienia, które mogą uniwersalnie dotyczyć każdego z Was.

Więcej czasu dla bliskich

Takie postanowienie można oczywiście uściślić dla każdego człowieka z osobna i określić kogo dokładnie miałoby to dotyczyć. Jednak może to dotyczyć każdego, ponieważ w dzisiejszej dobie internetu i mediów społecznościowych powoli zaczynamy odcinać się od prawdziwego świata. Pewnie słyszeliście to już z wielu stron, ale niestety taka jest rzeczywistość. Nasze kontakty coraz częściej ograniczają się do pisania smsów, rozmów telefonicznych lub przez Skype. Rzadko mamy czas, by spotkać się z kimś osobiście, pofatygować, pojechać i wybrać się na wycieczkę. Niekoniecznie musi to dotyczyć Waszych przyjaciół czy znajomych, ale też rodziców, rodzeństwa czy dziadków.

Na pewno każdy z Was ma w rodzinie lub wśród bliskich taką osobę, z którą już dawno nie rozmawiał, stracił kontakt i nie wie jak teraz zacząć od nowa. Właśnie Nowy Rok może stać się świetną okazją do odnowienia kontaktów, spotkania się i podzielenia swoim czasem. Również to postanowienie dotyczy osób zapracowanych i ciągle zajętych, którzy nie mają nawet chwili na porozmawianie z bliskimi. Oto nasza pierwsza propozycja, by w Nowym Roku i każdym kolejnym znaleźć dla zapomnianych i zaniedbanych bliskich więcej czasu i uwagi.

Więcej empatii

Kolejną rzeczą, o której może pomyśleć każdy z nas jest empatia, współczucie i zrozumienie dla drugiego człowieka. Na świecie dzieje się każdego dnia tyle krzywdy, że powinniśmy bardziej doceniać to, co dobrego przytrafiło nam się w życiu. Z drugiej strony trzeba być świadomym tych wszystkich nieszczęść, by móc zastanowić się co można zmienić wokoło siebie. Niekonieczne trzeba od razu wyruszyć na misje ratunkowe dla potrzebujących w różnych zakątkach świata, ale może warto zacząć od najbliższej społeczności lokalnej. Na pewno koło Was znajdują się ludzie potrzebujący, starsi czy młodsi. Zastanówcie się co dobrego możecie dla nich uczynić, by ich życie stało się lepsze, bezpieczniejsze i szczęśliwsze.

Więcej świadomości o środowisku naturalnym

Ostatnie postanowienie będzie dotyczyć wszystkiego, co znajduje się wokoło nas, a wcale nie są to inni ludzie. Czas pomyśleć również o naszej planecie, roślinności czy zwierzętach. Każde z nich potrzebuje wsparcia ludzkości, bo w przeciwnym razie skutki tego odniesiemy my w bliskiej przyszłości. Nigdy nie jest za późno na zmiany i chęć ratowania świata, dlatego zacznijcie od siebie i swojego otoczenia. Mowa o pobliskich schroniskach lub bezdomnych zwierzętach, lasach i łąkach niedaleko i wielu akcjach odnośnie środowiska naturalnego organizowanych przez znane fundacje. Warto się interesować, poczytać i uczestniczyć w nich, by wpływać też na świadomość innych.

Nie stawajcie się obojętni i zacznijcie żyć bardziej ekologicznie, szanujcie to, co nas otacza. Czasami wystarczy tak niewiele, a już można zacząć działać na rzecz wspólnego dobra.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*