Niezbędnik studenta przed sesją

Nastał czas paniki i nieporównywalnego stresu zarówno dla pierwszo-, jak i drugo- czy trzeciorocznych studentów na wszystkich kierunkach. Czerwiec niestety dla większości z nich kojarzy się z nieprzespanymi nocami, nadrabianiem zaległości i uczeniem się w każdym możliwym miejscu. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby powtarzanie materiału na bieżąco, aczkolwiek w trakcie roku akademickiego studenci jednocześnie pracują, uczą się na innych kierunkach bądź chcą też zaznać trochę więcej zabawy i odpoczynku. Na wszystko znajdzie się rada, a poniżej podpowiemy jak zachować spokój i zdać egzaminy celująco.

Przybory do nauki

Może to brzmieć nieco jak z poprzednich lat szkolnych, ale wbrew pozorom to bardzo ważne, by posiadać podobne dodatki służąco do przyswajania i powtarzania materiału. Wiemy też jednocześnie, że dla studenta każdy wydany pieniądz musi być dobrze uzasadniony, a zwłaszcza, gdy mowa o osobach uczących się i utrzymujących samodzielnie w nowym mieście. Zatem akcesoria pomocnicze w naszym artykule będą dobrze przemyślane, a równocześnie niedrogie.

Mamy na myśli głównie klasyczną i niezawodną tablicę korkową, którą można zakupić w kilku dowolnych rozmiarach w zależności od miejsca w pokoju jakim dysponujesz. Gwarantujemy, że będzie to strzał w dziesiątkę, ponieważ może ona posłużyć Ci w paru kwestiach. Najważniejszym zastosowaniem oczywiście będzie nauka, a mianowicie będziesz mógł powiesić na niej najważniejsze materiały, których musisz się nauczyć na najbliższy egzamin. Dla wzrokowców będzie to idealny sposób, natomiast dla pozostałych przyda się wywieszenie haseł na widoku, a następnie powtarzanie ich i słuchanie samego siebie. Poza tym tablica może posłużyć za kalendarz, na którym zamieścisz wszystkie najważniejsze daty i deadline’y, które obowiązują Cię w czerwcu. Wówczas o niczym nie zapomnisz i będziesz zawsze przygotowany na czas.

Dieta cud

Nie chodzi w tym przypadku o schudnięcie, a nabranie wszelkiego rodzaju witamin i minerałów, by lepiej przyswajać zdobywaną wiedzę, a także doskonalić swoją pamięć od wewnątrz. Zadbany organizm będzie sprzyjał podczas nauki, kiedy nie będziesz czuł się zmęczony, a wręcz przeciwnie poczujesz przypływ pozytywnej energii. Nie bez powodu powiedzenie „jesteś tym, co jesz” ma tak wielkie znaczenie, dlatego jako student nie powinieneś lekceważyć swojego zdrowia i dobrego samopoczucia. Zatem konieczne jest wprowadzenie bardziej urozmaiconej i bogatej w dobre składniki diety, a mianowicie składającej się z:

  • węglowodanów złożonych, które występują między innymi w produktach pełnoziarnistych i powolnie rozkładają zawartą w nich glukozę, a co za tym idzie stopniowo dociera ona do mózgu i pobudza szare komórki do działania;
  • magnezu, który znajdziesz chociażby w bananach czy czekoladzie, a wzmacnia on układ nerwowy, co wpływa na odpowiedni sen i brak stresu;
  • witaminy A, C i E, które znajdują się prawie we wszystkich warzywach i owocach, a tym samym chronią komórki mózgowe przez wolnymi rodnikami i dostarczają studentom mnóstwo energii.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*