Ostatnie poprawki wyprawki szkolnej

Nowy rok szkolny już się zaczął, ale to wcale nie oznacza końca zakupów z serii #BackToSchool. Wszyscy rodzice doskonale znają ten problem, pośpiech i zagubienie w organizacji, gdy nagle dochodzi jeszcze mnóstwo innych dodatkowych rzeczy do kupienia dla swoich pociech. Dzisiaj zdecydowaliśmy się Wam pomóc i podpowiedź w jaki sposób możecie łatwo zaplanować i zrealizować wyprawkę dla swojego dziecka.

Podręczniki

Dopiero po przyjściu na pierwszy dzień w szkole lub nieco wcześniej na stronie szkoły można znaleźć gotową listę książek i ćwiczeń do zgromadzenia. I właśnie wtedy zaczyna się największy problem, ponieważ trzeba je wszystkie skompletować, a często w księgarniach brak wystarczającej ilości, dlatego trzeba mieć na uwadze również inne sposoby pozyskiwanie podręczników szkolnych.

Mamy na myśli między innymi targi podręczników, księgarnie internetowe lub uczniów, którzy już nie potrzebują danych książek i zamierzają się sprzedać młodszym rocznikom. Nie zawsze warto przepłacać, ponieważ podręczniki wystarczają tylko do czytania, a mogą być jednocześnie używane i wyglądać bardzo dobrze.

Przybory szkolne

I tutaj możemy wymienić kilkadziesiąt różnych akcesoriów, jak na przykład zeszyty szkolne, długopisy, pióra, ołówki, kredki, linijki, notesiki czy teczki. Jednak z tym nie musisz się aż tak spieszyć, ponieważ wszystkie te przybory są zazwyczaj przeceniane już we wrześniu. Oczywiście zmniejsza się wówczas wybór, dlatego najważniejsze akcesoria należy kupić już na przełomie lipca i sierpnia, a pozostałe mniej ważne rzeczy można już zakupić na wielu atrakcyjnych okazjach zakupowych zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.

Dla najmłodszych to także dobra zabawa i przyjemność, kiedy mogą sami zdecydować o swoich zeszytach i przyborach, a już w ogóle szczęście ich rozpiera, gdy są to gadżety z ich ulubionymi bohaterami bajek i filmów. To także dobry pomysł na rozluźnienie atmosfery przed pierwszym dniem w szkole, który dla wielu dzieci jest bardzo stresujący.

Buty na zmianę

Kolejną rzeczą, która dotyczy głównie uczniów podstawówki, ale także niektórych szkół wyższych to obuwie zmienne, które obowiązuje w placówkach. Wszystko dla utrzymania szkoły w dobrym stanie, a także nauczenia dzieciaków i młodzieży poszanowania swoich rzeczy i zadbania o higienę. Czasami może to być uciążliwe, jednak w okresach zimowych jest to konieczny punkt regulaminu, do którego trzeba się dostosować.

Jako buty na zmianę warto wybrać lekkie i cieńsze buty, jak na przykład trampki zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Nie będą stanowiły także problemu podczas noszenia ich do szkoły, gdzie przyda się Twojemu dziecku również worek na obuwie, które teraz znajdziesz w wielu różnych ciekawych motywach.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*