Perfumy damskie – podstawowe informacje

Jeżeli chcesz wiedzieć jak komponowane są perfumy damskie oraz co w sobie kryją, przeczytaj ten wpis!

Czy znasz taką sytuację? Perfumy testowe nie podobają ci się jak rozpylisz je w powietrzu, ale już na Twojej skórze pachną wspaniale? Dlaczego tak się dzieje? Odkrywanie nowych perfum jest jak tajemnicza podróż, a niekiedy jak spacer po labiryncie. Każda podróż składa się z etapów, tak jak każdy zapach jest złożony z uwalniających się po sobie nut. Wyróżnia się następujące nuty zapachowe: nuty serca, głowy i podstawy (nazywanej też bazą). Warto również wiedzieć, że każde perfumy pachną inaczej rozpylone  w powietrzu, inaczej na bibułce testowej, a jeszcze inaczej na Twojej skórze. Co jeszcze warto wiedzieć o perfumach?

Perfumy damskie – jakie błędy popełniasz?

Jeżeli chcesz, aby zakup perfum był udany należy przestrzegać pewnych zasad. Niekiedy są one łamane przez kobiety. Spowodowane jest to po prostu niewiedzą. Po pierwsze, nie należy wąchać perfum prosto z testera. Nuty zapachowe, z których składają się próbki perfum są po ich otwarciu mocno zdominowane przez alkohol. Dlatego też nie poznasz w ten sposób prawdziwego zapachu danego produktu.

Najlepszym sposobem na poznanie kompozycji zapachowej jest zaaplikowanie jej na skórę. Powinnaś też z nią po prostu pochodzić. Nuty zapachowe mają różne właściwości i niekiedy perfumy mogą się rozwinąć tylko pod wpływem ciepła i pH Twojej skóry. Jest to między innymi związane z występowaniem tzw. piramidy nut. Obejmuje ona trzy etapy rozwoju każdego zapachu. Stąd tez wyróżnia się trzy typy nut zapachowych.

Pierwsza nuta ujawnia się po ulotnieniu alkoholu i jest wyczuwalna przez około kwadrans od rozpylenia na ciało. Jest intensywniejsza od jej następczyń i zwykle przeznaczona tylko dla Ciebie i najbliższej Ci osoby. To właśnie na jej podstawie najczęściej dokonuje się wyboru perfum.  Nuta głowy powinna więc wprowadzać w dobry nastrój i idealnie trafiać w gust. Można powiedzieć, że jest wizytówką perfum. Dlatego pamiętaj, przy wyborze swojego ulubionego zapachu nie powinnaś się sugerować pierwszym wrażeniem po otwarciu flakonu.

Perfumy damskie – jak wybrać?

Jeżeli marzysz o nowym zapachu, przede wszystkim powinnaś się kierować zasadami, które widnieją powyżej. Dobrą wskazówką jest poznanie struktury zapachowej oraz nut perfum, które już wcześniej przypadły Ci do gustu. Może być to bardzo dobrą podpowiedzią. Dzięki temu poznasz np. grupę zapachu, który lubisz. Mogą dominować w nim nuty owocowe, kwiatowe, drzewne czy szyprowe. Szukając perfum w ulubionej kategorii, np. orientalnej czy kwiatowej, łatwiej dobierzesz je do własnych upodobań i unikniesz niechcianych niespodzianek. Jeżeli lubisz perfumy minimalistyczne o wyjątkowym zapachu powinnaś wybrać perfumy damskie Balenciaga.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*