Pierś do przodu, czyli jak dobrać idealny stanik?

Niestety wiele kobiet nadal nie ma pojęcia o dopasowaniu biustonosza do swoich piersi, a także nie skorzystały do tej pory z porady brafitterki. W takim razie stworzyliśmy krótki poradnik, który powinien przydać Ci się podczas zakupów. Nawet jeśli od lat nosisz ten sam rozmiar i twierdzisz, że jesteś zadowolona, lepiej sprawdź, czy na pewno wzięłaś pod uwagę wszystkie parametry. Być może nasze wskazówki sprawią, że poczujesz się jeszcze bardziej kobieco i seksownie w swoim nowym staniku.

Najpierw mierzymy

Przed konsultowanie się w sprawie fasonu albo kolorów biustonosza, musisz mieć pewność jakiego dokładnie rozmiaru powinnaś szukać. Oczywiście, nie wszystkie sklepy bieliźniane posiadają tą samą rozmiarówkę, dlatego warto zapoznać się z ich tabelami rozmiarów oraz przymierzyć dwie zbliżone wymiarami warianty staników.

  1. Mierzymy obwód pod biustem. Należy stać prosto i oddychać swobodnie, a centymetr przyłożyć idealnie poziomo pod biustem, przy czym ciaśniej ściągnąć. Po wymierzeniu musisz zaokrąglić wymiary na zasadzie – 81,82 cm do 80 cm, natomiast 83, 84 cm już do 85 cm.
  2. Mierzymy obwód w biuście. Należy ułożyć centymetr mniej więcej na środku w najszerszym miejscu biustu, ale nie może za mocno ściskać piesi, by ich nie zdeformować. Bardzo ważne jest, aby miarka znajdowała się na tym samym poziomie zarówno z przodu, jak i z tyłu.
  3. Obliczamy wielkość miseczki. Można tego dokonać poprzez porównanie różnicy dwóch wcześniej zmierzonych obwodów. Jednak odzwierciedlenie centymetrów i wielkość miseczki uzależniona jest od tabeli rozmiarów danego producenta.

Zakładamy biustonosz

Teraz możemy założyć już stanik i dokonać ostatecznego testu, by sprawdzić, czy na pewno dany rozmiar i fason nam odpowiada. W kwestii doboru rodzaju stanika możesz poradzić się konsultantek w sklepach z bielizną, gdzie efekt zależy także od Twoich oczekiwań.

  • Po założeniu należy się nachylić do przodu i delikatnie ustawić piersi w miseczkach, aby dokładnie je wypełniły.
  • Musisz sprawdzić kształt dekoltu i wygląd biustu, który nie powinien się wylewać z przodu ani z boku, a także nie powinny być widoczne żadne puste przestrzenie w miseczkach.
  • Fiszbiny stanika powinny idealnie obejmować Twoją talię bez ucisku i zbytniego poluzowania.
  • Ramiączka biustonosza nie mogą absolutnie być obciążone całym ciężarem piersi. Mają jedynie delikatnie je podtrzymać i podkreślić krągłości, a nie wpijać się w ramiona.
  • Warto po pewnym czasie mocniej ściskać biustonosz w obwodzie klatki piersiowej, ponieważ materiał po pewnym czasie noszenia może się zużyć i rozciągnąć, a więc trzeba będzie mocniej zebrać stanik w fiszbinach.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*