Pokój dla nastolatka – jak urządzić?

Jeżeli chcesz stworzyć komfortowe i jednocześnie młodzieżowe pomieszczenie, dla Twojego nastoletniego dziecka, w tym artykule doradzimy na co zwrócić uwagę. Dzieci w tym wieku bywają wymagające, dlatego trzeba zadbać by pokój, który dla przyrządzisz dla Twojej pociechy, sprostał jej oczekiwaniom. Na co zwrócić uwagę, wybierając meble dla nastolatka?

O czym warto pamiętać urządzając młodzieżowy pokój?

To bardzo istotna kwestia, musisz pamiętać, że to przede wszystkim jego pokój. Ogranicz się jedynie do doradzania, przedstawiaj propozycje i proś o podjęcie ostatecznej decyzji. W ten sposób, oboje będziecie zadowoleni. Stworzycie projekt, który będzie użyteczny i funkcjonalny, ale jednocześnie spodoba się Twojemu dziecku. Będzie chętniej zapraszał tam znajomych a Ty, przede wszystkim stworzysz mu bezpieczną przestrzeń, w której z przyjemnością spędzi każdą minutę swojego życia.

Aby przekonać swoje nastoletnie dziecko do pewnych rozwiązań, przedstawiaj mu zawsze minimum dwie, trzy opcje, które są funkcjonalne i pytaj, która z nich podoba mu się najbardziej. Przedstaw plusy i minusy każdego rozwiązania i zaznacz, żeby nie kierował się tylko samym wyglądem. Mimo wszystko, traktuj go jak osobę decyzyjną i poproś o podjęcie ostatecznego wyboru. Dzięki temu, Ty kupisz solidny mebel służący na wiele lat, a Twoje dziecko miało możliwość urządzić pomieszczenie, po części „na własną rękę”.

Jakie meble do pokoju dla nastolatka?

Przede wszystkim powinny być dostosowane do stylu Twojego dziecka oraz jego trybu życia. Niezbędne będzie wygodne łóżko. Wiadomo, że w nastoletnim wieku młodzież często odwiedza siebie nawzajem, dlatego lepiej sprawdzi się rozkładany tapczan lub sofa, niż klasyczne łóżko, które można tylko zaścielić. Wersalki młodzieżowe zajmują niewiele miejsca, więc sprawdzą się nawet w małych przestrzeniach. Szukając inspiracji warto przejrzeć łóżka młodzieżowe ABC Meble.

Warto pokój Twojego nastoletniego dziecka wyposażyć również w fotele, pufy lub krzesła do siedzenia. Możesz w ten sposób urozmaicić pomieszczenie, a Twój syn, lub córka będą mogli zaprosić do siebie gości.

Dobrym rozwiązaniem w kwestii umeblowania, jest ostatnio bardzo modna meblościanka z biurkiem. Zagospodarujesz w ten sposób wolną przestrzeń, zyskasz finezyjne rozwiązanie aranżacyjne, a Twoje dziecko – miejsce do przechowywania książek, przyborów szkolnych i ubrań. Przy biurku koniecznie postaw wygodne krzesło, by zapewnić odpowiednie warunki do odrabiania pracy domowej. Możesz również wybrać meblościankę z łóżkiem, zamiast biurka, jednak licz się z tym, że nie każdemu taki wariant się podoba. Meblościanki są również stosunkowo niedrogie, więc nie nadszarpniesz swojego budżetu urządzając pokój dla dziecka.

Jak urządzić pokój dla młodzieży?

Meble możesz skompletować na własną rękę, lub skorzystać z gotowych kompozycji. Sklep meblowy będzie dobrym miejscem, do wyboru gotowego zestawu, co z pewnością ułatwi aranżację wnętrza. Meble systemowe najlepiej wybrać w kolorach i odcieniach, które najlepiej oddadzą charakter Twojego dziecka. Jeżeli Twój syn gra na instrumencie i lubi czerwony kolor – można połączyć oba te elementy i stworzyć oryginalny motyw na frontach lub ścianach pokoju. Gdy nie przepada za kolorem żółtym, zrezygnuj z tego typu dodatków, ponieważ sprawisz że Twoje dziecko nie będzie czuło się tu dobrze.

A czy płeć ma znaczenie w przypadku urządzania pokoju dla dziecka? To zależy od Waszych osobistych preferencji. Oczywiście są meble młodzieżowe „dla chłopca” i „dla dziewczynki”, różnią się od siebie elementami kolorystycznymi. Jednak zdecydowanie lepiej nie kierować się tymi stereotypami, a w zamian wybrać komplet spersonalizowany do potrzeb i oczekiwań Twojego syna, lub córki.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*