Potykacze reklamowe – co to jest?

Zewsząd otaczają nas nośniki informacji pod postacią banerów, bilbordów, plakatów reklamowych oraz potykaczy różnej wielkości. Jest to w obecnych czasach najbardziej popularna forma przekazu szerokiemu gronu potencjalnych klientów wiadomości o: aktualnych nowościach na rynku, obowiązujących promocjach na wybrane produkty, nowo powstałych firmach, repertuarze kin, teatrów lub oper i wielu innych informacji.

Rodzaje potykaczy

Reklama może mieć też niewielką formę, ustawianą w bezpośredniej bliskości reklamującej się firmy i ma na celu zaznajomienie przechodzących obok ludzi z umieszczoną tam ofertą. Mowa tu o potykaczach.

Rozróżniamy kilka rodzajów potykaczy, do których zaliczymy:

  • drewniane – zbudowane z drewnianych elementów pomalowanych lakierem bądź bejcą, elegancki, wytrzymały i przyjazny środowisku,
  • plastikowe – jedne z najpopularniejszych i najczęściej nabywanych. Są odporne na warunki atmosferyczne, mechaniczne urazy, są lekkie i występują w kilku rozmiarach,
  • metalowe i aluminiowe – produkowany z wysokiej jakości metalu, bardzo trwałe i odporne na niekorzystne warunki pogodowe. Często posiadają zatrzaskowe ramy w których można umieścić plakat reklamowy lub inne treści,
  • podświetlane – dodatkowym atutem tego rodzaju potykacza jest podświetlenie jego zawartości światłami LED. Tego typu potykacz jest nie tylko tablicą informacyjną, ale również elementem dekoracyjnym lokalu lub jego otoczenia,
  • informacyjne – głównym ich zadaniem jest ostrzeganie przed niebezpieczeństwem takim jak: „Uwaga! ślisko!” czy „Świeżo malowane”, są wykonane z plastiku, przeważnie w jaskrawym kolorze, dobrze widocznym z oddali.

Potykacze w sklepie tablice-magnetyczne.com

Najbardziej popularnymi są potykacze w formie tablicy do pisania kredą gdyż powierzchnia dwóch tablic, połączonych w górnej ich części zawiasem, pomalowania jest specjalną farbą. Potykacz po złożeniu zajmuje bardzo niewiele miejsca, natomiast rozłożony – przypomina literę A.

Niektóre rodzaje potykaczy posiadają bardzo ciężką i szeroką podstawę a miejsce na umieszczenie treści informacyjnych jest osadzone na jednej lub dwóch podporach, natomiast potykacze ustawiane w lokalach gastronomicznych czy ogródkach restauracyjnych to potykacze kredowe.

Potykacze kredowe są najczęściej wykorzystywane do przekazywania szybko zmieniających się informacji – można tego bardzo szybko dokonać, usuwając poprzedni zapis i zastępując go nowym. Polecamy zakupić potykacze w sklepie tablice-magnetyczne.com.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*