Powody, dla których warto się uczyć języka francuskiego

Myślisz o tym, aby zacząć się uczyć języka francuskiego? Przeczytaj poniższy wpis i przekonaj się, dlaczego warto to zrobić! W dzisiejszych czasach nauka języków obcych jest niezwykle prosta, przez co każdy może rozpocząć ich naukę. Do wyboru mamy różne programy, od przyspieszonych kursów wakacyjnych, aż po normalne lekcje, czy korepetycje. Sprawdź, dlaczego warto rozpocząć naukę języka francuskiego!

Jeden z najczęściej używanych języków

Czy wiesz, że francuskim posługuje się ponad 200 milionów ludzi na całym świecie? Jest to jeden z dwóch języków, który używamy na pięciu kontynentach. Funkcjonuje jako język urzędowy w 29 krajach na świecie, co również świadczy o jego popularności. Jest również na tyle poważany, że stosuje się go jako oficjalny język w wielu organizacjach – ONZ, NATO czy UNESCO.

Popularny język biznesowy

Język francuski jest bardzo rozpowszechniony w wielu najbogatszych krajach takich jak Kanada, Szwajcaria, Francja czy Luksemburg. Sama Francja jest również jednym z ważniejszych światowych graczy, jeżeli chodzi o biznes i handel. Wobec tego znajomość języka francuskiego może okazać się kluczowa w naszym CV.

Dzięki nauce francuskiego, łatwiej nauczysz się innych języków

Francuski należy do języków romańskich, dzięki czemu z pewnością ułatwi poznawanie i naukę innych języków. Jeżeli rozważasz kursy francuskiego, a na swoim koncie posiadamy naukę innego języka obcego, z pewnością będzie nam łatwiej. W wielu innych językach funkcjonują również zapożyczenia z języka francuskiego, także w naszym.

Język obecny w kulturze

Francja jest prawdziwym bogactwem kultury, dzieł sztuki i szeroko rozumianego artyzmu. Dzięki poznaniu języka francuskiego będziemy mogli czytać w oryginale wiele dzieł pisarskich, co z pewnością pewni nam niezapomniane doznania.

Podróże

Jeżeli myślisz o zwiedzaniu europejskich państw, z pewnością nie możesz pominąć w swoich planach Francji. Jest to nie tylko jedno z bardziej malowniczych państw o zróżnicowanym terenie, ale również posiadające niesamowitą kulturę i architekturę. Znajomość francuskiego z pewnością ułatwi nam podróżowanie po tym pięknym kraju.

Dlaczego warto uczyć się francuskiego – podsumowanie

Jeżeli powyższe argumenty przekonały Cię do rozpoczęcia nauki tego języka, koniecznie sprawdź, jakie kursy języka francuskiego posiada w swojej ofercie szkoła językowa ProfiLingua. Z pewnością znajdziesz program dopasowany do swoich potrzeb, który pozwoli Ci poznać francuski od podszewki!

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*