Poznaj 3 rodzaje najczęściej wybieranych tablic szkolnych

Poznaj 3 rodzaje najczęściej wybieranych tablic do szkoły!

Tablica jest głównym wyposażeniem każdej klasy w szkole. Placówki edukacyjne zazwyczaj kupują je w dużych ilościach. Sklepy z tablicami oferują wiele różnych produktów. Taki wybór sprawia, że często nie wiadomo, na który model się zdecydować. Jak zatem wybrać najlepszą tablicę do Twojej szkoły?

Tablice szkolne – poznaj najpopularniejsze

Szkoły najczęściej decydują się na:

  • Tablice kredowe
  • Tablice suchościeralne
  • Tablice korkowe

Tablice suchościeralne

Tablice suchościeralne dzieli się na magnetyczne i ceramiczne. Do pisania po nich oraz do usuwania śladów kupuje się specjalne pisaki i markery. Ten rodzaj tablic jest trochę droższa alternatywa dla tablic kredowych jednak są naprawdę warte swojej ceny. Co najważniejsze, nie potrzebujesz wody, aby je wyczyścić. Jednak dobrze zaopatrzyć się w środek do tablic suchościeralnych, który pozwoli Ci doczyścić całkowicie jej powierzchnię. Stosowanie takiego płynu pielęgnuje również tablicę, tak, aby mogła służyć na dłużej.

Producenci udoskonalają materiały, z których są produkowane tablice suchościeralne. Obecnie często produkuje się powierzchnie wykonane ze specjalnych tworzyw wyjątkowo odpornych na kreski i inne ślady zostawiane markerami podczas pisania. Dzięki nim tablice suchościeralne posłużą wiele lat, a ich wyczyszczenie będzie łatwe i szybkie.

Niejednokrotnie tablica suchościeralna jest zarazem tablicą magnetyczną. Taka powierzchnia daje Ci zatem dodatkowe możliwości. Przyczepisz do niej mapy, schematy, rysunki uczniów, a także pomoce dydaktyczne.

Tablice kredowe

Każdy z nas miał taką tablicę w Twojej szkole. Jaki kolor miała Twoja, zielony czy czarny? Niekiedy takie tablice miały na sobie już naniesione kratki lub linie. Bez względu na to tak samo kiedyś, jak i dziś uczniowie uwielbiają po nich pisać i rysować. Obecnie nadal często można je spotkać w szkole. Ich plusem jest na pewno niska cena i wysoka trwałość.

Do ich użytkowania potrzebujesz tylko kredy i gąbki, dlatego też jest tania w utrzymaniu. Takie tablice są często dostępne w wielu rozmiarach, zatem z powodzeniem możesz dopasować je do wielkości każdej klasy. Niestety korzystając z takiej tablicy możesz spodziewać się zapylenia przestrzeni.

Tablice korkowe

Tablice szkolne korkowe często można spotkać w domach, biurach czy lokalach usługowych. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby znalazła się także w klasie lub innym pomieszczeniu w szkole. Jeśli potrzebujesz tablicy typowo informacyjnej, ten model będzie świetnym wyborem. Doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzebujesz w szybki i łatwy sposób zostawić jakąś notatkę. Wystarczą Ci tylko pinezki i kartki. Coś do pisania zawsze znajdziesz gdzieś na biurku lub w torebce. Tablice korkowe najlepiej zamontować w sekretariacie, na korytarzu szkolnym czy na bocznych ścianach klasy lekcyjnej. Tablice szkolne – sprawdź ofertę i dokonaj najlepszego wyboru!

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*