Praca tymczasowa – 5 rzeczy, o których warto pamiętać

Ofert pracy tymczasowej w dalszym ciągu przybywa ze względu na duży wzrost zainteresowania tego typu formą zatrudnienia. Chcesz sprawdzić, czy zatrudnienie tymczasowe jest dla Ciebie? Sprawdź, na jakie korzyści możesz liczyć. Przedstawimy 5 najważniejszych kwestii, o których musisz pamiętać.

Pracodawcą jest agencja pracy tymczasowej

Praca tymczasowa składa się tak naprawdę z trzech podmiotów – agencji, pracodawcy oraz pracownika. Umowy nie podpisujesz bezpośrednio z pracodawcą, a agencją zatrudnienia tymczasowego. To właśnie na agencji spoczywają wszelkie obowiązki formalno- prawne, np. wypłata wynagrodzeń, zapewnienie ubezpieczenia, a z kolei na firmie, w której pracujesz, m.in. szkolenie BHP czy prowadzenie ewidencji czasu pracy.

Pracę tymczasową można łączyć z innymi obowiązkami

Zatrudnienie tymczasowe charakteryzuje się przede wszystkim tym, że mamy elastyczne godziny pracy. Dlatego taka forma pracy jest korzystna dla wielu grup, np. studentów czy osób, które traktują pracę tymczasową jako dodatkowe zatrudnienie. Nie musimy zatem rezygnować z innych, dodatkowych zajęć na rzecz pracy, ponieważ możemy podjąć się zatrudnienia tymczasowego  w oparciu o elastyczne godziny i dogodne warunki.

Pracujesz na odpowiedniej umowie

W przypadku zatrudnienia tymczasowego podpisujesz z agencją umowę o pracę na czas określony lub na czas wykonywania danego zadania. Nabywasz normalnie prawo do urlopu, odprowadzania składek ZUS, ubezpieczenia chorobowego a czas trwania umowy wlicza się do stażu pracy. Na zakończenie możesz liczyć również na świadectwo pracy.

Masz szansę na stałe i stabilne zatrudnienie

Pracodawcy niekiedy traktują pracę tymczasową jako odpowiedni okres próbny. Gdy pracownik odnajdzie się w branży, jest duża szansa, że zostanie on na stałe. Jesteśmy również zabezpieczeni ze strony agencji zatrudnienia tymczasowego. Nie musimy się zatem obawiać, że z jakichś powodów zostaniemy niespodziewanie bez pracy. Masz szansę na stałe i stabilne zatrudnienie przez określony okres.

Możesz pracować za granicą

Możliwość zatrudnienia tymczasowego nie jest związane tylko z pracą w kraju. To także szansa na zdobycie pracy za granicą. To bardzo atrakcyjna forma zatrudnienia, szczególnie dla osób, które nie chcą szukać same pracy i wolą skorzystać z pomocy agencji. Dopilnują wszystkich kwestii formalnych oraz zadbają o kontakt z pracodawcą i odpowiednie warunki zatrudnienia. Nie będziemy wówczas musieli się niczym martwić. Niekiedy odpowiadają również za zakwaterowanie oraz transport, dlatego taka forma zatrudnienia za granica będzie najlepsza. Z pewnością agencja pracy praca za granicą Poland WorkForce pomoże znaleźć Ci wymarzone zatrudnienie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*