Praca za granicą – Włochy

Migracje zarobkowe do Włoch nie są już tak popularne, jak przed kilkoma laty. Wiąże się to z kryzysem, który spotkał większość krajów południowej Europy. Mimo to miejsc pracy we Włoszech nie brakuje, zwłaszcza w sezonie. Co warto wiedzieć o takim wyjeździe i ile można zarobić we Włoszech?

Oferty pracy Włochy

We Włoszech poszukuje się głównie obcokrajowców w charakterze opiekunek dla dzieci lub osób w podeszłym wieku, a także pomocy domowej. Na zatrudnienie mogą liczyć również pielęgniarki, inżynierowie budowlani oraz wysoko-kwalifikowani specjaliści. Wymagana jest wtedy znajomość języka włoskiego, ponieważ po angielsku w tym kraju niekiedy bardzo ciężko się porozumieć.

Latem, pracy można szukać w kurortach turystycznych, a poszukiwane są głównie osoby do pracy w gastronomii – kucharze, barmani, kelnerzy, czy animatorzy czasu wolnego. Pojawiają się również oferty pracy przy zbiorach, głównie w winnicach, sadach oraz na plantacjach pomidorów i cytrusów.

Praca we Włoszech bez języka

Prace sezonowe nie wymagają znajomości języka, warto jednak poduczyć się kilku podstawowych zwrotów w języku Włoskim, ponieważ bardzo ciężko tam dogadać się po angielsku. W przypadku bardziej wymagających zawodów, komunikatywna znajomość języka włoskiego może wpłynąć na zdobycie pracy.

Praca za granicą europa.jobs

W naszej aktualnej i nieustannie weryfikowanej bazie ogłoszeń znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby znaleźć odpowiedniego kandydata czy zatrudnienie. Praca Włochy – Europa.Jobs zrzesza pracowników i pracodawców, ułatwiając im międzynarodową komunikację. Wyszukiwanie spersonalizowanych ogłoszeń w naszej bazie danych to prosta, szybka i przyjemna procedura. Odpowiednio zmechanizowane filtry pozwolą Ci znaleźć dokładnie do, czego poszukujesz. Osoby poszukujące pracy mają tu dostęp do ogłoszeń z niemal wszystkich krajów europejskich. Nowe wersje językowe oraz możliwość automatycznego przetłumaczenia oferty pozwalają kandydatom aplikować na wybrane stanowiska bez ograniczeń. Nie zwlekaj i już dziś rozpocznij poszukiwanie kraju, który może zapewnić Ci lepsze warunki życia. Nie jedź w ciemno – pozwól sobie pomóc w zaufany i profesjonalny sposób. Europa.jobs gromadzi te informacje dla Ciebie w jednym miejscu!

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*