Przesilenie wiosenne – jak sobie z nim radzić?

Jesteśmy teraz na etapie najgorszego okresu w ciągu roku, kiedy depresja po prostu rozprzestrzenia się w błyskawicznym tempie, a mowa oczywiście o przesileniu wiosennym. Na przełomie marca i kwietnia możesz odczuwać większe zmęczenie, brak energii i chęci do robienia czegokolwiek. Poniżej na szczęście znajdziesz kilka sprawdzonych sposobów, jak poradzić sobie z przesileniem.

Sen lekarstwem na wszystko

Odczuwalne zmęczenie niekiedy potrafi sięgnąć zenitu, a zwłaszcza w porze popołudniowej, kiedy przykładowo wracamy z pracy, uczelnie albo jeszcze jesteśmy w trakcie wykonywania swoich obowiązków. Oczywiście, ciężko będzie wybrać się na drzemkę w trakcie wykładu albo swojej pracy, ale zaraz po powrocie do domu – warto przemyśleć sprawę.

Wiele osób narzeka, że nie może pozwolić sobie nawet na półgodziny snu w ciągu dnia, ponieważ później będzie zmagać się z problemami z zaśnięciem. W takim razie postaw na 15-minutową drzemkę, ale nie rezygnuj z niej, kiedy Twój organizm zwyczajnie się tego domaga. Ciągłe ziewanie, brak koncentracji, przymrużanie oczu i niekiedy bóle głowy mogą być właśnie spowodowane przesileniem wiosennym, a najlepszym lekarstwem na zmęczenie może okazać się właśnie sen.

Napoje energetyczne

Ale absolutnie nie chodzi o typowe napoje gazowane z mnóstwem szkodliwych składników w środku. Mowa tym razem o samodzielnie przygotowanych koktajlach i smoothies ze produktów, które w naturalny sposób mają za zadanie pobudzić Twój organizm do życia. Nie jest to wymagające zajęcie, któremu musisz poświęcić dużo czasu, ponieważ wszystkie składniki wsadzasz do blendera i mieszasz – gotowe!

Na pewno polecana jest 1 szklanka wody z cytryną wypijana na czczo na sam początek dnia, która pomoże Ci wyeliminować toksyny z organizmu i nieco się pobudzić. Następnie popołudniu radzimy przygotować napoje i koktajle z dodatkiem:

  • bananów
  • kiwi
  • pomarańczy
  • mięty
  • buraka
  • selera
  • cytryny
  • siemienia lnianego

Oto kilka podstawowych produktów idealnie nadających się do koktajli energetyzujących, które powinny od razu postawić Cię na nogi. Możesz je dowolnie mieszać, łączyć i dodawać własne ulubione warzywa, owoce i dodatki.

Ruch to zdrowie

Wiemy, że brzmi to absurdalnie, kiedy nic Ci się nie chce, jesteś pozbawiony jakichkolwiek chęci do życia i działania, a nagle ktoś każe Ci biegać, uprawiać sporty i wychodzić z domu. Jest to kwestia nastawienia i ogólnego przełamania rutyny, która także może być jednym z powodów poczucia zmęczenia. Warto wyciągnąć swoją drugą połówkę, przyjaciół czy psa na spacer chociaż raz dziennie, by powdychać nieco świeżego powietrza, dotlenić mózg i zaznać więcej wiosny.

Może jak zobaczysz pierwsze kwitnące krokusy, żonkile albo przelatującego bociana odzyskasz swoją dawną energię i z przyjemnością zaczniesz ten dzień i każdy kolejny. Niech te drobne oznaki wiosny cieszą Twoje oczy i dodają pozytywnej energii.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*