Przewijanie niemowlaka krok po kroku

Dla początkujących rodziców to bardzo stresująca, a jednocześnie ekscytująca chwila, podczas której chcą, aby wszystko przebiegło maksymalnie po ich myśli. Właśnie dlatego stworzyliśmy poniższy poradnik przewijania maluszka, dzięki któremu Wasza wspólna przygoda zacznie się miło i przyjemnie. Zastosuj się do naszych wskazówek, a zmienisz pieluchę w błyskawicznym tempie.

Przygotuj się

Na samym początku warto mieć wszystko, co najważniejsze pod ręką. Podczas przewijania nie możesz przecież zostawić maluszka samego, a w trakcie roztargnienia może być ciężko cokolwiek znaleźć. Właśnie dlatego połóż w pobliżu następujące przybory, które są niezbędne:

  • pampersy
  • wilgotne chusteczki
  • krem przeciw odparzeniom
  • ubranko na zmianę

Do rzeczy – przewijamy

Teraz możemy zająć się ściąganiem pieluchy w sposób delikatny i bardzo ostrożny, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy dzidziuś zacznie niekontrolowanie siusiać, a raczej żaden rodzic nie potrzebuje dodatkowych zadań do sprzątania. Odkładasz pampersa na bok i może zabrać się na rutynową higienę miejsc intymnych maluszka. Wystarczy dokładnie przemyć i przetrzeć pupę niemowlaka specjalnymi chusteczkami wilgotnymi, gdzie sposób uzależniony jest od płci dziecka:

  • dziewczynki należy umyć od góry do dołu, by dokładnie oczyścić miejsce warg sromowych
  • chłopców najpierw przemywamy w okolicach prącia, by na końcu przetrzeć jeszcze pupę

Tutaj warto pofatygować się o zużycie nawet większej liczby chusteczek, ale mieć pewność, że wszystkie miejsca i zagłębienia zostały starannie umyte, dzięki czemu zaoszczędzisz swojemu dziecku problemów z infekcjami czy odparzeniami. I właśnie a’propos nieprzyjemnych podrażnień skórnych konieczne jest wysmarowanie pupy niemowlaka i okolic specjalnym kremem, który ma za zadanie nawilżać i pielęgnować przewrażliwioną skórę.

W rezultacie możesz chwilę odczekać po nałożeniu grubszej warstwy, by jak największa ilość preparatu mogła się wchłonąć. I na sam koniec przychodzi czas na założenie nowej pieluchy, gdzie jedyną wskazówką jest schowanie prącia chłopa i skierowanie go w dół pampersa, aby zapobiec wycieknięciu w czasie późniejszych zabaw. To wszystko i mamy nadzieję, że nieco rozwialiśmy Twoje obawy przed pierwszym przewijaniem maluszka. Życzymy powodzenia!

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*