Rolety do domu – jakie wybrać?

Rolety materiałowe to skuteczny sposób na odgrodzenie swojego pomieszczenia od reszty świata. Chwila relaksu we własnym towarzystwie lub po prostu uniknięcie promieni słonecznych świecących prosto w twarz każdego ranka, nawet w weekend. Rolety materiałowe świetnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, w których dostęp światła do środka nie jest niczym ograniczony. Wieczorami skutecznie osłonimy się przed ciekawością sąsiadów, a za dnia przed wchodzącymi przez okno promieniami słońca.

Rodzaje rolet materiałowych

Rolety o niskim profilu

Rolety ze stylowym kształtem o profilu 27 mm można założyć nawet w najwęższych wnękach bez obaw o trudności w otwieraniu okien. Pomimo obniżonego profilu nie różnią się pojemnością ani mocowaniem.

Bez kasetki z prowadzeniem żyłkowym

Jedno z najtańszych rozwiązań roletowych, charakteryzuje się poprowadzeniem żyłek prowadnicowych pod roletą, dzięki czemu są one niewidoczne, a zahaczenie o nie przy otwieraniu okna jest praktycznie niemożliwe. Takie rozwiązanie powoduje również, że roleta nie zahacza się za okno.

W kasecie z możliwością przesuwania

Możliwość przesuwania rolety po oknie to niewątpliwa zaleta tego produktu. Zastosowanie żyłkowego systemu prowadzenia i możliwości hamowania oraz sprężynowego naciągu, rolety materiałowe można przesuwać góra-dół po oknie oraz regulować stopień zasłaniania okna.

Roleta wolno wisząca

Bez prowadnic, zalecane są do montażu przed oknem, a nie na nim, ze względu na szerokość całego mechanizmu. Rolety wolno wiszące świetnie wpasują się do każdego wnętrza, nie ujmując mu przy tym.

Jakie rolety wybrać

Przed wyborem rolet do pomieszczenia powinniśmy się zastanowić czy bardziej zależy nam na ograniczenie dostępu światła z zewnątrz do naszego pomieszczenia, czy w głównej mierze chodzi o estetykę. Istotną kwestią jest również ich montaż i miejsce montażu. Rolety materiałowe można zamontować na oknie lub przed nim, w zależności od możliwości w pomieszczeniu oraz rodzaju rolet. Wybierając rolety materiałowe, warto zwrócić uwagę na ich czyszczenie. Najlepsze, jak wiadomo, będą te, które nie wymagają specjalistycznych zabiegów i dają się przemyć mokrą ściereczką.

Rolety materiałowe

Decydując się na montaż rolet, warto postanowić również na odpowiedni zespół, który w odpowiedni sposób zamontuje rolety. Rolety materiałowe Wrocław doradzą jakie rolety wybrać oraz odpowiedzą na wszelkie pytania i rozwieją wszelkie wątpliwości związane z montażem rolet. Nie czekaj! Zadzwoń już dziś.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*