Skuteczne sposoby na mycie okien

To zmora niejednej gospodyni domowej, która godzina potrafi myć jedną szybę w oknie, a nadal widoczne są na niej smugi, jeśli nie na pierwszy rzut oka, to zaraz przy pierwszych promieniach słońca. W dzisiejszym poradniku postaramy się krótko podpowiedzieć jak i czym najlepiej jest myć okna, aby zaoszczędzić sobie czasu na poprawki.

Płyn do mycia szyb to podstawa

Bez niego nie obędzie się dokładne pozbycie się plam, zabrudzeń i odcisków palców. Mimo faktu, że na rynku obecnie znajdziemy mnóstwo detergentów specjalnie przeznaczonych do mycia okien na zewnątrz i wewnątrz, które będą sięgały cenami naprawdę wysoko i przeciętnie nisko. Pytanie – który z nich będzie najlepszy? Ciężko o znalezienie idealnego preparatu, który będzie jednocześnie czyścił, chronił przed zanieczyszczeniami i kurzem oraz nie pozostawiał żadnych smug.

Tak właśnie brzmi charakterystyka idealnego płynu, który możesz przygotować sama w domu w użyciem kilku prostych składników, a efekt będziesz miała gwarantowana przy bardzo niskich kosztach. Brzmi dobrze? Sprawdź, czego potrzebujesz.

  • Płyn do naczyń z wodą. Oto pierwsza mikstura, która świetnie pozbędzie się tłustych plam i nie powinna pozostawić po sobie żadnego śladu. To wersja bardzo uniwersalna, ponieważ nie zawsze możemy być wyposażeni w detergenty do mycia okien, ale zawsze będziemy mieć płyn do naczyń.
  • Cytryna z wodą. Kolejnym naturalnym połączeniem będzie dodanie wyciśniętego soku z cytryny do ciepłej wody, a następnie wymieszanie całości.
  • Ocet z wodą. Wystarczą 2 łyżki octu spirytusowego zmieszane z szklanką wody, a Twoje okna staną się odmienione i przede wszystkim czyste już po pierwszych kilku ruchach.
  • Płyn do płukania tkanin. Może okazać się równie skuteczny po wymieszaniu z wodą, jeśli oczekujesz mocno błyszczących i czystych szyb od zaraz.

Czego jeszcze potrzebujesz?

Poza płynem trzeba mieć także pozostały sprzęt niezbędny do mycia okien zarówno od wewnątrz, jak i zewnątrz. Nie zapominaj też o wyczyszczeniu ram okiennych oraz parapetów, o których niestety często zapominamy. Polecamy w tym przypadku zakupić nawilżające chusteczki do podobnych powierzchni lub wykorzystanie mokrej ściereczki z mikrofibry do przetarcia powierzchni plastikowych. To pozwoli na skuteczne pozbycie się kurzu i innych zabrudzeń.

Natomiast do przetarcia szyb polecamy zdecydowanie suchą ściereczkę również wykonaną z mikrofibry albo specjalną ściągaczkę do szyb, którą używa się w prosty i przyjemny sposób. Jednak do tradycyjnych, ale również skutecznych metod trzeba zaliczyć wycieranie szyby zwykłą szarą gazetą. Jeśli nie wierzysz, koniecznie spróbuj!

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*