Stół czy ława do salonu – podejmij dobra decyzję

Jeśli nie wiesz  w jaki mebel wyposażyć swój salon, przeczytaj ten wpis. Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Jeżeli nie wiesz co wybrać, ławę czy stół w pełni rozumiemy ten dylemat. Pewnie nie jedna osoba stanęła przed tą decyzją. Salon to zazwyczaj największe i najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w domu. Spełnia wiele funkcji: jest miejscem odpoczynku, przyjmowania gości, a czasem również jadalnią i tzw. pokojem dziennym. Co będzie lepiej wyglądało: stół czy ława? Z drugiej strony, co będzie bardziej funkcjonalne?

Kiedy wybrać ławę do salonu?

Ława do salonu – zobacz, że obecnie często różni się od tej sprzed kilkudziesięciu lat. Często posiada jedną, a nie jak kiedyś cztery nogi. Nie przekonuje Cię takie rozwiązanie? Polecamy się nad nim zastanowić, ponieważ wygląda designersko i jest wygodne. Jeśli Twój salon nie jest wielkich rozmiarów, zachęcamy na zdecydowanie się na ławę. Pokój zyska na przestrzeni i będzie wyglądać bardziej atrakcyjnie. Jeśli zdarzy się, że będziesz potrzebować więcej miejsca na ławie, żaden problem. Rozsuwany element w dzisiejszych ławach to standard. Bez problemu pomieścisz wszystkich gości i nie potrzebujesz do tego stołu. Ten rodzaj mebla w salonie może być naprawdę wygodny. Nie martw się również o estetykę. Dzisiejsze ławy do salonu mogą być naprawdę piękne i bardzo pasować do Twojego wnętrza oraz niczym nie odbiegać stylem od klasycznego stołu. Przed zakupem sugerujemy sprawdzić wysokość mebli np. zestawu wypoczynkowego przy którym ma stać ława. Dzięki temu wybierzesz model o odpowiednich wymiarach, tak aby było Ci wygodnie.

Kiedy wybrać stół zamiast ławy do salonu?

Stoły są zazwyczaj wybierane do jadalni, natomiast jeśli twój salon jest duży i pełni kilka funkcji nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na ten mebel. Obecnie na rynku można dostać wiele modeli w stylu klasycznym, skandynawskim, rustykalnym czy nawet industrialnym. Wybierz taki stół, który wpasuje się do wnętrza. Powinien pasować również do reszty mebli oraz koloru ścian. Jeśli lubisz jadać posiłki w salonie, stół będzie jak najbardziej dobrym wyborem.

Wybór między ławą, a stołem nie zawsze jest prosty. Mimo tego, warto przejrzeć ofertę obu typów mebli i rozważyć kilka powyższych kwestii. Dostępność i różnorodność funkcji oraz wyglądu mebli jest ogromna, więc jest w czym wybierać. Zarówno ława jak i stół może się okazać świetną decyzją. Wszystko zależy tak naprawdę od Twoich preferencji oraz projektu mieszkania lub domu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*