Strategia działania galerii handlowych

Zapewne dla wielu z Was wyjazd do najbliższego centrum handlowego kojarzy się z przyjemnością i mile spędzonym wolnym czasem, ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się dlaczego tak dobrze czujecie się w tym miejscu? Otóż wpływ na ten fakt może mieć wiele czynników, ale postanowiliśmy wybrać parę najważniejszych, aby uświadomić Wam cały ten proces przyciągania klientów do galerii, co naszym zdaniem jest jedną z bardziej przemyślanych i skutecznych metod marketingowych.

Połączenie przyjemnego z pożytecznym

Na samym początku trzeba zauważyć, że w większości galerii handlowych służy nie tylko celom sprzedażowym, ale również rozrywkowym. W XXI wieku nabrały zupełnie innego znaczenia, a ich powierzchnia rozrasta się z roku na rok na rzecz kolejnych nowych atrakcji. Już teraz wiadomo, że klientów trzeba przyciągnąć na wiele różnych sposobów, ponieważ każdy z nich szuka czegoś dla siebie. Właśnie dlatego na terenie galerii często znajduje się również sklep z artykułami spożywczymi, alkoholowymi i innymi, dzięki czemu podczas wypadu do centrum można od razu zrobić zakupy do domu. Z drugiej strony oczywiście nie może zabraknąć tam sklepów odzieżowym, obuwniczych i innych punktów z akcesoriami, biżuterią, bielizną i innymi modowymi niespodziankami.

Jednak wśród sklepów znajdują się także miejsca z elektroniką, gadżetami, artykułami dla dzieci, sprzętem sportowym czy też wszystkimi pozostałymi przedmiotami, które mogłyby zainteresować resztę odbiorców. Im więcej różnorodnych sklepów, tym lepiej, ponieważ przyciągną ludzi z wielu obszarów zainteresowań. Poza miejscami dokonywania zakupów można skorzystać z różnego rodzaju usług świadczonych na szybko w galeriach, jak na przykład fryzjer, kosmetyczka, naprawa zegarków i mnóstwo innych pomysłów na biznes. Również nie brakuje w centrach handlowych punktów z jedzeniem czy miejsc na odpoczynek, co dodatkowo umila czas tam spędzony. W rezultacie każdy znajdzie coś dla siebie, a zadaniem galerii jest zatrzymanie klienta na jak najdłuższy czas, gdzie ma zapewnione wszystkie możliwe atrakcje i usługi niezbędne.

Dodatkowe zabiegi

Oprócz bogatej oferty miejsc do odwiedzenia w galerii handlowej, można liczyć na parę czynników, które pozytywnie wpływają na nasz nastrój. Jest to między innymi muzyka grana w tle, gdzie mimo, iż nie zwracasz na nią uwagi, to po pewnym czasie zaczynasz ją nucić i podśpiewywać. Właśnie takie spoty dźwiękowe pozwalają na wprowadzenie miłej atmosfery razem z towarzyszącymi im zapachami. Zwróć również uwagę, że każde centrum odznacza się inną wonią, która unosi się na całej powierzchni i sprawia nam przyjemność podczas chodzenia po sklepach i innych punktach. Rozmieszczenie sklepów i pozostałych obiektów także ma znaczenie, tworząc konkretne ścieżki konsumenta, by zobaczył po drodze wszystkie możliwe pokusy. Można by wymieniać tak w nieskończoność, a my jesteśmy pod wrażeniem fenomenu galerii handlowych, które stały się jednym z częściej odwiedzanych miejsc przez rodziny, zakochanych, samotnych i w zasadzie wszystkich osób młodszych i starszych.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*