Strój na siłownię – jaki wybrać?

Zarówno panie, jak i panowie bardzo często mają dylemat odnośnie swojego stroju treningowego, ponieważ chcą jednocześnie wyglądać atrakcyjnie i czuć się komfortowo. Dzisiaj rozstrzygniemy na co warto postawić, a także czym się kierować przy zakupie ubrań na siłownię, by modnie i wygodnie dążyć do wymarzonej sylwetki.

Bez butów nawet nie próbuj

Najważniejszą częścią garderoby, która odpowiada za Twoje bezpieczeństwo i wygodą są oczywiście buty sportowe. W zależności od tego, czy ćwiczysz na zewnątrz czy na hali, powinny odznaczać się właściwą podeszwą. Guma świetnie sprawdzi się na równie gumowej powierzchni, którą najczęściej spotykamy na salach gimnastycznych i treningowych. Z kolei podeszwa wykonana z lekkiej pianki powinna spodobać się osobom, które dużo czasu spędzają na dworze biegając.

Nie można także ignorować wszelkich niedogodności, a więc jeśli buty, które przymierzasz są nie do końca wygodne, uwierają Cię lub rozmiar wcale nie odpowiada Twojej wielkości stopy, powinieneś zrezygnować i nie kupować żadnego modelu butów na siłę. One koniecznie muszą być maksymalnie dopasowane do Twoich oczekiwań i w 100% wygodne, abyś każde ćwiczenie mógł wykonać z przyjemnością.

Materiał to podstawa

Zanim panie zdecydują się na super krótki i kolorowy top damski, a panowie na średniej długości szorty męskie, obowiązkowo należy sprawdzić skład materiałów, z jakich zostały wykonane ubrania. W większości przypadków mamy do czynienia z bawełną, która jest dość elastyczna i wygodna, ale słabo przepuszcza powietrze, a co za tym idzie nasze ciało mocniej się poci.

Właśnie dlatego polecamy szczególnie dedykowaną odzież sportową, którą znajdziesz teraz w wielu zwykłych sklepach. Najczęściej producenci oferują takie tkaniny jak: poliester, poliamid czy polipropylen. Właśnie te tworzywa najlepiej sprawdzają się podczas aktywności fizycznej, ponieważ filtrują powietrze, gwarantują elastyczność i równie dobrze prezentują się na żywo w swoim kolorach i wzorach.

Nie zapomnij o bieliźnie

Zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn bielizna to także kluczowy element garderoby sportowej. Dzięki niej tak naprawdę możemy poczuć się maksymalnie komfortowo przez cały czas ćwiczeń. Dla męskiego grona polecamy szczególnie bieliznę termoaktywną, która będzie współpracowała z Twoim ciałem, przez co nie odczujesz jej nawet na sobie.

Natomiast panie muszą przede wszystkim zwrócić uwagę na dobór stanika sportowego. Powinien on przylegać dość dobrze do ciała i podtrzymywać stabilnie biust, aby nie przeszkadzał w trakcie podskoków czy biegania. Dotyczy to zwłaszcza kobiet z dużym biustem, który potrafi sprawić nie lada wyzwanie. Dlatego tak istotny jest rozmiar, usztywnienie czy regulacja ramiączek.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*