Jak połączyć sypialnie i pokój dzienny w jednym pomieszczeniu?

Od czego zacząć połączenie sypialni i pokoju dziennego? Czy to dobry pomysł? O czym nie należy zapomnieć? Wszelkich potrzebnych informacji dowiesz się poniżej!

Wiele osób twierdzi, że połączenie sypialni i pokoju dziennego jest trudne. Ponadto często mówi się o tym, ze nie jest to dobre rozwiązanie. Może wydawać się, że decydują się na nie tylko osoby, które są do tego zmuszone z powodu małego metrażu swoich mieszkań.

Jak zaprojektować sypialnie i pokój dzienny w jednym?

Połączenie salonu i sypialni w jednym wnętrzu wymaga przede wszystkim wykonania dobrego projektu. Dzięki niemu takie pomieszczenie może być nie tylko wygodne i funkcjonalne, ale też po prostu piękne. Na samym początku należy przede wszystkim dokładnie zmierzyć całe pomieszczenie. Następnie należy z uwagą dobrać wszystkie potrzebne meble. Bardzo ważne jest, aby były zachowane w jednej stylistyce. Jeżeli nie jest to możliwe warto postawić chociaż na spójną i wąską kolorystykę. Jeżeli chcesz połączyć meble do sypialni z innymi meblami należy poświęcić temu trochę czasu i uwagi.

Jakie meble wypoczynkowe wybrać do pomieszczenia łączącego w sobie sypialnię oraz pokój dzienny? Jeżeli pomieszczenie jest duże, możesz zdecydować się na zakup zarówno łóżka, jak i sofy. Dzięki temu w łatwy i wygodny sposób dzielisz pomieszczenie na strefę dzienną oraz sypialnię. W przypadku niewielkiego metrażu warto zdecydować się na jeden mebel.

Jak podzielić pomieszczenie na strefę dzienną i sypialnianą?

Jeżeli tylko możesz sobie na to pozwolić warto podzielić duże pomieszczenie na dwie strefy: dzienną oraz sypialnianą. Można to zrobić na kilka sposobów. Najprościej podzielić wnętrze za pomocą komody do sypialni, regału ażurowego lub jeszcze innego mebla. Innym rozwiązaniem jest postawienie ścianki gipsowo-kartonowej, parawanu lub kotary. Kolejnym pomysłem na podzielenie wnętrza na strefę „dzienną” i „nocną” jest wprowadzenie odmiennej kolorystyki ścian oraz dodatków.

Stworzenie sypialnia i pokoju dzienny w jednym to wyzwanie, którego obawia się wiele osób. Jeśli jednak pozna się kilka trików taki projekt może stać się jedynie przyjemnością. Na pewno to zadanie wymaga od nas nieco kreatywności. Zanim ostatecznie zdecydujesz się na konkretny projekt, wypróbuj kilka rozwiązań. Możesz rozejrzeć się także w poszukiwaniu szafy do sypialni, która na pewno przyda się w takim pomieszczeniu. Jeżeli przestrzeń, którą urządzasz, nie ma zbyt dużego metrażu, zdecyduj się na jasną kolorystykę. Dobrze jest też oszczędnie dobierać dodatki. W ten sposób sprawisz, że pomieszczenie będzie przestronne i piękne. Jeżeli chcesz umeblować to pomieszczenie od podstaw możesz zdecydować się na zestaw mebli do sypialni. Prawidłowo zaprojektowany pokój dzienny z sypialnią może być wygodnym, funkcjonalnym i cudownym wnętrzem! 

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*