Tablica korkowa czy magnetyczna? Doradzamy które rozwiązanie jest lepszym pomysłem

Chcąc urządzić dziecięcy pokój czy biuro, warto zastanowić się nad dostępnymi rozwiązaniami, które poszerzą nasze możliwości aranżacyjne. Jeżeli chcesz wyposażyć dziecięcy pokój lub swoją firmę w tablicę, musisz wybrać pomiędzy dwoma dostępnymi modelami. Jednym z nich jest tablica korkowa, drugi to nic innego jak nowoczesna tablica magnetyczna. Który wariant jest lepszy? Pomożemy Ci podjąć decyzję i podpowiemy gdzie kupić tablicę magnetyczną i korkową. Zapraszamy do lektury.

Tablica korkowa – wady, zalety

Tablica korkowa to rozwiązane znane nam już od wielu lat. Wpływ na jej popularność ma duża wytrzymałość powierzchni korkowej, do której można przypinać rozmaite dokumenty lub zdjęcia za pomocą pinesek. W taki sposób zostawimy informacje o wybranych wydarzeniach czy planie dnia. Można ją również wykorzystać do własnych celów, np. organizacyjnych lub chcąc udekorować pokój.

Tablica korkowa występuje obecnie w wielu różnych wariantach kolorystycznych, posiada estetyczne zdobienia i wytrzymałe ramy. Może być zatem doskonałym wykończeniem aranżacji wnętrza. Tablica korkowa jest uniwersalna, ponieważ można ją wykorzystać w biurze, w szkole, w dziecięcym pokoju oraz w pokoju osoby dorosłej. Jednak w pokoju małego dziecka należy zachować szczególną ostrożność i zawiesić ją w miejscu, do którego nie sięgnie. Pineski mogłyby zrobić maluchowi krzywdę.

Tablice korkowe również nie nadają się do pisania po nich, czy przyczepiania magnesów. Rekompensują to jednak swoją ceną, która jest szczególnie niska. W przeciwieństwie do tablic magnetycznych czy szklanych gablot, może być dobrym sposobem na oszczędność wydatków. W zależności od rozmiaru, jej koszt nie powinien przekroczyć 80 zł.

Tablica magnetyczna – czy warto?

Tablice magnetyczne są również coraz chętniej wybieranym akcesorium zarówno do domu, biura, jak i pomieszczeń instytucjonalnych. Magnetyczna powierzchnia tablicy pozwala na przypinanie do niej, za pomocą magnesów, najważniejszych informacji. Dodatkowo można po niej pisać zmywalnym markerem, który można zmywa się za pomocą suchej ściereczki lub gąbki. To czyni ją idealnym rozwiązaniem do szkoły czy dziecięcego pokoju w celach edukacyjnych.

Powierzchnia tablicy magnetycznej może posłużyć jako ekran, na którym za pomocą rzutnika wyświetlimy prezentację dla pracowników biura. To doskonałe rozwiązanie kiedy chcemy zademonstrować podsumowanie miesiąca, czy poprowadzić szkolenie.

Tablica korkowa czy magnetyczna?

Tablica magnetyczna posiada zdecydowanie wiele więcej funkcji, jest wytrzymała i odporna na uszkodzenia. Pozwala nie tylko na przyczepianie do niej ważniejszych dokumentów lub ozdobnych obrazków. Można zostawić na niej wiadomość w parę sekund, a następnie zmyć suchą gąbką. Tablica korkowa może i ma mniej zalet, jednak z pewnością jest tańsza. Kosztuje zaledwie kilkadziesiąt złotych, co w porównaniu za cenę tablicy magnetycznej (kilkaset złotych) jest znaczącą różnicą. Należy zatem przeanalizować, do czego będzie Ci potrzebna tablica.

Jeżeli chcesz wyłącznie wieszać na niej motywacyjne myśli, czy poprawić organizację obowiązków poprzez wieszanie rozpisanego planu dnia – tablica korkowa w zupełności wystarczy. W biurze lepiej sprawdzi się tablica magnetyczna, ponieważ przy jej użyciu można przeprowadzić szkolenie dla pracowników, czy odtworzyć za pomocą rzutnika prezentację.

Jeżeli zastanawiasz się gdzie kupić tablice magnetyczną czy korkową, bardzo duży wybór rozmiarów i kolorów znajdziesz na stronie https://tablice-magnetyczne.com.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*