Tablica kredowa – wady i zalety użytkowania

Tablica kredowa nie bez powodu kojarzy nam się z czasem szkolnym. Jednak jej wykorzystanie znajdziemy również w domu, a także w pokoju dziecka. To przydatny element, który sprawdzi się i z pewnością będzie dodatkową dekoracją w pomieszczeniu. W poniższym artykule przedstawimy wady i zalety tradycyjnej tablicy kredowej.

Zacznijmy od wad

Tablice, po których pisze się kredą, oczywiście również mają swoje wady. Jedną z nich jest przede wszystkim to, że uwielbiają brudzić wszystko dookoła, tzn. gdy piszemy po tablicy kredą, sypie się z niej pył, który uwielbia osadzać się na ubraniach oraz podłodze. To niestety sprawia, że często musimy czyścić daną część pomieszczenia. Oczywiście, aby wyczyścić samą tablicę wystarczy oczywiście gąbka i woda, dlatego nie jest to bardzo uciążliwe. Niestety kredowa wersja tablicy ma także jedną wadę – nie lubi się z alergikami. Pył, który zostawia, na skutek wdychania go może pozostawiać lub powodować reakcje alergiczne. Jednak wady tablicy kredowej nie powinny nas zniechęcać do jej kupna. Ma ona swój specyficzny charakter, który pamiętamy choćby z czasów szkolnych.

Zalety tablicy kredowej

Tablica kredowa nie ma tylko wad, a nawet wręcz przeciwnie. Ma dużo zalet, które przekonają nas do jej korzystania. Pierwszą z zalet jest na pewno to, że jest tańszą wersją niż pozostałe tablice, które mamy na rynku. Na pewno sprawdzi się lepiej niż wersja suchościeralna, ponieważ wytrzymuje także znacznie dłużej od niej. Ponadto kreda na takiej tablicy jest znacznie bardziej widoczna i z pewnością ułatwi nam to, np. zapisanie najważniejszych informacji, które będą rzucać się w oczy. W tablicach suchościeralnych źle wygląda oraz przy okazji niszczy tablicy moment, w którym kończą się wkłady w markerach. Tablica kredowa to także świetny element w domu, np. w kuchni lub pokoju dziecka. Możemy na niej zapisać informacje, o których należy pamiętać i będzie dodatkowo aspektem estetycznym w naszym mieszkaniu. W pomieszczeniu dla dziecka może także mieć swoje zastosowanie. Jeśli dziecko jest na tyle duże, może również  z niej skorzystać i mieć przy tym frajdę, pisząc na niej bądź rysując jakieś postacie. Niekiedy w takich pokojach można spotkać całe ściany kredowe, po którym w łatwy sposób można pisać kredą.

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*