Tablica magnetyczna to nie tylko zabawa – sprawdź, w jaki sposób urozmaicić dziecku czas!

Tablice magnetyczne dla dzieci to w 100% bezpieczne oraz stworzone z wysokiej jakości materiałów przedmioty, które urozmaicą życie naszego dziecka. Oprócz bezpieczeństwa zapewniają one większą czystość w trakcie zabawy, ponieważ nie brudzą, tak jak kreda, Dostępna jest wersja z markerami lub bez. Jeśli dziecko jest zbyt małe na naukę pisania, kolorowe magnesy z pewnością zachęcą nasze maluchy do zabawy. Duże elementy, które nie narażają dziecko na zadławienie się oraz wykonane z twardego tworzywa, prawie niemożliwe do zniszczenia przez dziecko dają poczucie bezpieczeństwa podczas zabawy.

Rysowanie

Dziecko rysując na tablicy, rozwija swoją kreatywność i uczy się nowych rzeczy. Tablica magnetyczna pozwoli na kreatywne wyrażanie siebie poprzez rysunki, być może wyrośnie z niego mały artysta, gdy pozna świat kolorów. Tablica magnetyczna dla dzieci to świetny sposób na oderwanie się od technologii, jaką są komputery i telewizory. Wzrok dziecka dużo bardziej narażony jest na uszkodzenia powodowane przez niebieskie światło. Tablice magnetyczne nie uszkadzają wzroku, a wręcz przeciwnie, nauczą dziecko lepiej dostrzegać kolory i szczegóły.

Nauka literek i cyferek

Kolorowe magnesy, z których dziecko może tworzyć całe słowa to świetny sposób na naukę alfabetu, zanim jeszcze pójdzie do przedszkola czy szkoły. Z pomocą kolorowych magnesów można wymyślać dziecku różne zabawy, jak brakujące litery w słowach lub alfabecie czy gra w kalambury. Dziecko z pomocą magnesowych literek może pisać odręcznie swoje pierwsze wyrazy, wzorując się na magnesach. Zachęcając dziecko od najmłodszych lat do nauki, pokazujemy mu, że nauka to nic strasznego i nie musi się jej bać. Dzięki temu w przyszłości dziecko będzie łatwiej przyswajało informacje.

Czy dziecko poprzez zabawę się uczy?

Pokazując dziecku od najmłodszych lat, że nauka może być również formą rozrywki, wpajamy mu, że szkolne lata nie będą dla niego katastrofą. Jeśli dziecko już na najwcześniejszym etapie życia pojmie, że nauka to coś, co pozwoli mu z dużo większą łatwością funkcjonować w świecie oraz pomoże mu w wielu czynnościach, z chęcią będzie wracało do niej i nabywało nowe umiejętności i wiedzę. Tablica magnetyczna dla dzieci pozwoli rozwijać się naszym pociechom od pierwszych lat życia, a dla starszych będzie nie tylko formą rozrywki, ale może również służyć za ozdobę czy miejsce na przeróżne notatki.

Gdzie zamontować tablicę magnetyczną?

Tablica magnetyczna sprawdzi się najlepiej w pokoju dziecka, w którym będzie miało stały do nich dostęp i w każdej chwili będzie mogło puścić wodze swojej fantazji. Jeśli chcemy sprawować większą kontrolę nad tym, w jaki sposób nasze dziecko jej użytkuje, możemy znaleźć inne miejsce w naszym domu lub mieszkaniu, w którym bez problemu będziemy mogli obserwować, co nasze dziecko robi. Tablica magnetyczna może również znaleźć się pomiędzy kuchnią a pokojem dziennym i być pomocą w trakcie gotowania lub zapisywania ważnych informacji dnia codziennego takich jak lista zakupów czy wizyty u lekarza.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*