Tablice białe – alternatywa dla tablic kredowych

Tablice szkole białe to element niezwykle nowoczesny i przydatny, stanowi świetną alternatywę dla typowych tablic kredowych, które już w większości zastępowane są właśnie tablicami białymi. Przede wszystkim chodzi również o wygodę i komfort podczas użytkowania takiej tablicy. Jakie zalety ma tablica szkolna biała nad tablicami kredowymi? Poznaj wszystkie aspekty w poniższym wpisie. Zapraszamy do lektury!

Tablice białe – brak pozostałości po kredzie

Białe tablice szkolne mają bardzo ważną zaletę, która zazwyczaj decyduje o tym, że to właśnie na ten element się decydujemy zamiast innych rodzajów tablic. Chodzi o to, że tablica biała nie pozostawia żadnego kurzu po kredzie. Zazwyczaj tablice kredowe pozostawiały kredę na rękach, ubraniach, a tablica nie zawsze była w pełni czysta. Dlatego brak pyłu kredowego to największy atut. Obecnie coraz częściej tablice suchościeralne szkolne z powodzeniem zastępują kredowe. Ich zaletą jest to, że łatwo można po nich pisać markerami suchościeralnymi. Aby zmazać napis po skończonej lekcji, wystarczy, że użyje się do tego specjalnej magnetycznej gąbki.

Tablice suchościeralne i ich nietypowe wykorzystanie

Tablica kojarzy nam się jedynie z możliwością umieszczania na niej treści czy innych ważnych elementów dlatego, gdy mówimy o tablicy, przypomina nam się od razu szkoła. Dzięki uniwersalnej powierzchni tablicowej sam element może zostać wykorzystany jako ekran projekcyjny. Oczywiście tablice kredowe nie dają zupełnie takiej możliwości. Gdy chcemy mieć tak naprawdę dwa elementy w jednym, można zdecydować się na tablice ceramiczne, których powierzchnia jest gładka i można wyświetlać na nich odpowiednie slajdy czy materiały.

Łatwe pisanie po tablicy suchościeralnej

Kolejnym ważnym atutem tablicy suchościeralnej jest to, że po prostu bardzo łatwo się po nich pisze. Zdecydowanie pisanie specjalnymi markerami po tablicy nie jest tak uciążliwe, jak tablice kredowe. Tablice kredowe mają to do siebie, że bardzo łatwo ulegają zniszczeniom ze względu na blachę, w którą wpada kredę, pozostawiając białe napisy czy zarysowania. Ponadto tablica kredowe pozostawia po sobie pył, który nie jest korzystny dla zdrowia, a także brudzi przedmioty i elementy wokół. Poprzez wybór suchościeralnej tablicy możemy łatwo i szybko napisać wybrany tekst, co nie wymaga od nas użycia żadnej siły.

Większy wybór tablic białych

Ponadto tablice suchościeralne mogą pochwalić się jeszcze jedną korzyścią, mianowicie znajdziemy ich spory wybór na rynku. Możemy nabyć zarówno pustą białą tablicę, jak i z liniami czy kratą, a więc idealnie pod względem zastosowania tablicy w szkole. Kredowe odpowiedniki wyróżniają się zazwyczaj jedynie innym rozmiarem, a więc w efekcie mamy jedynie jeden jej rodzaj. Co więcej, tablice białe mają do swojej dyspozycji kilkanaście kolorów markerów. Wiele osób może powiedzieć, że to banalna zaleta, ale jeśli chcemy umieścić wiele informacji na tablicy, kolor nie tylko uatrakcyjni przedstawiony tekst, ale umożliwi wyróżnienie najważniejszych elementów.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*