Tablice suchościeralne – wady i zalety

Sale szkoleniowe, szkoły, świetlice, a nawet pokoje dziecięce czy gabinety – we wszystkich tych miejscach przydadzą się niezastąpione tablice suchościeralne w różnych rozmiarach oraz opcjach montażowych. Są nowszą generacją starych tablic kredowych, jeszcze niedawno obecnych praktycznie we wszystkich szkołach. Jak każde rozwiązanie, mają swoje wady i zalety.

Tablica suchościeralna – czystość i zdrowie

Istotną cechą tablic suchościeralnych, która często sprawia, że są one wybierane zarówno do szkół, jak i domów czy biur jest czystość ich użytkowania. W przeciwieństwie do tablic kredowych nie musimy zmagać się z uciążliwym pyłem kredowym. Do tego również trzeba się użerać z mokrą, a następnie brudną gąbką, którą używa się do zmazywania tablicy zielonej. Mało tego, pył powstający w wyniku używania i zmazywania kredy jest szkodliwy dla zdrowia. Regularne wdychanie go może powodować problemy z drogami oddechowymi.

Alternatywą jest sucha gąbka ze specjalnego materiału, która świetnie ściera mazaki w rozmaitych kolorach. Jest to zaleta, która wpływa na utrzymanie czystości w miejscu pracy, nauki czy w domu.

Z drugiej strony jednak ma to pewną cenę – zarówno gąbki, jak i pisaki trzeba regularnie uzupełniać, a w przypadku tych ostatnich dbać, by nie wysychały. Pisaki muszą być przeznaczone do pisania po tablicach tego rodzaju. Co więcej, również powierzchnia tablicy z czasem ulega zużyciu, dlatego ważne jest, aby regularnie ją czyścić i dbać o jakość pisaków.

Tablica szkolna suchościeralna – różnorodność zastosowania

Warto wspomnieć również, że tablice suchościeralne są dość uniwersalne. Mogą pełnić funkcję typowej tablicy, po której po prostu piszemy mazakami, dlatego dobrze sprawdzają się we wszelkich miejscach szkoleniowych i związanych z edukacją. Alternatywnie możemy stosować ją również jako tablicę magnetyczną. Często za opcję magnetyczną trzeba dodatkowo zapłacić, jednak dobrze sprawdza się w użytku domowym czy profesjonalnym.

Co więcej, suchościeralne tablice szkolne – tablice-magnetyczne.com często posiadają też specjalne haczyki, na których możemy zawiesić blok kartek papieru, aby na nich pisać (np. podczas szkolenia czy rozmaitych zabaw i burzy mózgów). Nowoczesne tablice tego rodzaju pełnią również funkcję elektromagnetyczną. Mogą być stosowane przy nauczaniu interaktywnym. To sprawia, że świetnie sprawdzają się w nowoczesnych szkołach. Umożliwiają ograniczenie wydatków na sprzęt multimedialny do jednego produktu, używanego na kilka sposobów.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*