Tarasy WPC – wady i zalety

Nie masz pojęcia czym jest WPC? Jeżeli planujesz budowę tarasu, warto poznać znaczenie tego skrótu. WPC oznacza w tłumaczeniu z języka angielskiego – wood-plastic composite.

Tarasy WPC – jakie są ich główne wady i zalety?

WPC to materiał kompozytowy powstający z włókna drzewnego albo mączki drzewnej, a także tworzywa termoplastycznego. Deski tarasowe wykonane z tego materiału są trwalsze od drewnianych i bardziej odporne na działania czynników atmosferycznych, szkodników, czy insektów. Nie wymagają impregnacji i tak czasochłonnej pielęgnacji, jak drewno.

Na co zwrócić uwagę podczas projektowania tarasu?

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, aby zaprojektować piękny oraz funkcjonalny taras? Należy rozpocząć od jego umiejscowienia, ponieważ będzie miało ono wpływ na jego aranżację (m.in. roślinność, oświetlenie, zadaszenie). Na tarasie umiejscowionym od południa latem może być nam niekiedy zbyt gorąco bez odpowiedniego zadaszenia. Na tarasie znajdującym się na północy zawsze będzie na nim nieco chłodniej. Najlepiej zdecydować się na taras od wschodu lub zachodu. Niekiedy, nie mamy takiego pola manewru i musimy dostosować położenie tarasu do możliwości naszej działki.

Ciekawe pomysły na twój taras!

  • Zielnik ze świeżymi ziołami – Twój taras może być idealnym miejscem dla ulubionych ziół, a dzięki wykorzystaniu specjalnych skrzynek istnieje szansa stworzenia tam warzywnika.
  • Warto zainwestować w parasol ogrodowy lub inną formę zadaszenia chroniącą przed słońcem.
  • Zadbaj, aby twój taras był spójny z wyglądem domu i pasował do najbliższego otoczenia.
  • Poduszki dekoracyjne – ozdobią przestrzeń, nadadzą charakteru, przede wszystkim powinny być wygodne. Warto zwrócić uwagę na inne tekstylia – koce, nakrycia stołu, niewielkie akcesoria dopasowane do stylu, na który się zdecydowaliśmy.
  • Możemy również pomyśleć o dywanie, czy wykładzinie na taras, które są dostosowane do rozłożenia ich na zewnątrz.
  • Ciekawym pomysłem może być wykorzystanie zasłon, które dadzą nam poczucie intymności i prywatności, a przy tym pięknie się prezentują.
  • Lampy, lampiony, girlandy, świeczki – nocną porą będą się wspaniale prezentować, nadając romantycznego nastroju.
  • Hamaki, huśtawki, leżaki – na których wygodnie możesz się rozłożyć i odpoczywać, ale mogą być również ciekawym przedmiotem dekoracyjnym.

Warto zainwestować w taras!

Zbliżająca się jesień nie powinna nas zniechęcać do tego, aby stworzyć i zaaranżować taką przestrzeń do wypoczynku. Dzięki na przykład odpowiedniemu zadaszeniu z tarasu możemy korzystać niemal cały rok!

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*