Urządzamy sypialnię – przytulnie i nowocześnie

Jeżeli szukasz sposobu, jak urządzić sypialnię w nowym mieszkaniu, aby była przytulna i nowoczesna – przeczytaj poniższy wpis. Doradzamy w nim, jakie elementy dekoracyjne wpłyną na komfort tego pomieszczenia i Twój spokojny sen. Jeśli codziennie po pracy wracasz zmęczona i chcesz, aby sypialnia pozwoliła Ci maksymalnie wypocząć, ważne jest wyposażenie jej w odpowiednie akcesoria i meble. Jak urządzić przytulną sypialnię?

Urządzanie małej sypialni i dużej

To pytanie nurtuje wielu dekoratorów wnętrz, którzy głowią się jak odpowiednio zagospodarować dostępną przestrzeń i wykorzystać metraż. Warto mieć na uwadze kilka kwestii, które mogą pomoc Ci podjąć słuszną decyzję, podczas wybierania mebli do sypialni.

  • W przypadku małej sypialni koniecznie zrezygnuj z ciemnych kolorów ścian, firanek, czy mebli. Wówczas pomieszczenie stanie się jeszcze bardziej klaustrofobiczne i nie będziemy czuć się w nim komfortowo. Najlepiej w takim przypadku zdecydować się na białe, kremowe lub jasnoszare ściany. Według psychologów, intensywny niebieski uspokaja i jednocześnie powiększa małe wnętrze. Również nasze meble nie mogą być zbyt ciemne, nawet lepiej, kiedy będą o dwa lub trzy tony ciemniejsze, od koloru farby na ścianach. Bardzo ciekawym zabiegiem aranżacyjnym, który również może powiększyć przestrzeń, jest szafa z lustrem. Dzięki odbijającemu się w lustrze pomieszczeniu, nasza sypialnia będzie wyglądała na większą i bardziej przestronną. Warto szafę ustawiać naprzeciw okna, by promienie słoneczne odbijały się od lustra i wówczas tworzyły w pokoju przyjemną dla oka grę światła.

 

  • W przypadku dużych sypialni, sprawa jest nieco łatwiejsza, ponieważ nie ograniczają nas tak bardzo pewne wytyczne. Możemy zaszaleć z kolorami ścian, jednak znacznie lepiej sprawdzą się ciemne barwy: ciemnoszary, śliwkowy, czerwony. Można również jedną ścianę przemalować na inny kolor, aby optycznie zmniejszyć sypialnie. Warto rozważyć również duże szafy trzydrzwiowe lub meblościanki, by wypełnić pustą przestrzeń i sprawić, że będzie bardziej komfortowa. Bardzo dobrze do wypełniania wolnego miejsca sprawdzą się rośliny doniczkowe, czy finezyjne rzeźby i figurki.  Jeżeli masz dużo miejsca w sypialni, koniecznie obok łóżka postaw stoliki kawowe ABC Meble.

Materac w małej sypialni

Materac ma przede wszystkim zapewnić naszemu ciału wygodę i odpowiednie podparcie podczas leżenia. Około 1/3 życia spędzamy w łóżku, dlatego warto zadbać, by w trakcie snu czy relaksu nie szkodzić naszemu kręgosłupowi i czuć się wygodnie. Przy wyborze materaca należy pamiętać o tym, by:

  • materac był dostosowany do naszej wagi, czyli taki, który nie jest ani zbyt twardy, ani zbyt miękki. Powinien dopasowywać się naturalnie do wszystkich krzywizn kręgosłupa.
  • materac był dostosowany do pozycji, w jakiej najczęściej śpisz. Jeżeli śpimy na boku, materac powinien być elastyczny, tak by nasze ramiona i biodra mogły się naturalnie zagłębić.
  • dopasować go w zależności od potrzeb: lateksowy polecany alergikom, piankowy polecany ludziom częściej śpiącym na boku, sprężynowy polecany ludziom lubiącym spać na wznak lub na brzuchu.

Pamiętajmy zatem, że materac nie jest tylko elementem wyposażenia, który spełnia walory estetyczne, ale przede wszystkim ma realny wpływ na nasze zdrowie. Kupmy go zatem z rozwagą i nie starajmy się na siłę szukać oszczędności.

Kup nawilżacz powietrza

W dobie kaloryferów, powietrze w naszych mieszkaniach – zwłaszcza zimą, staje się bardzo suche. Może to prowadzić nie tylko do braku komfortu, jakim jest sucha skóra, wysychające oczy czy podrażnione gardło. Długotrwale zasuszone powietrze może prowadzić do infekcji górnych dróg oddechowych oraz groźnych zakażeń grzybiczych i bakteryjnych. Warto zatem kupić nawilżacz powietrza, wybierając jedną z tych opcji:

  • nawilżacze parowe,
  • nawilżacze ultradźwiękowe,
  • nawilżacze ewaporacyjne.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*