Wideorejestrator czy kamera cofania? Co wybrać?

Wielu kierowców głowi się przed podjęciem wyboru, odnośnie sprzętu nagrywającego do swojego samochodu. W tym artykule, zastanowimy się czy lepsza dla Ciebie będzie kamera samochodowa, nagrywająca tradycyjnie – przód pojazdu, czy kamera cofania. Mam nadzieję, ze podejmiesz słuszną decyzję.

Kamery samochodowe

Urządzenia te nagrywają praktycznie całą naszą podróż. Od momentu startu silnika, do momentu wjechania na parking, lub nawet wtedy, gdy nas w pojeździe nie ma. Niektóre rejestratory posiadają wbudowany G-sensor, czyli czujnik wstrząsów. Dzięki temu, w momencie wykrycia ruchu kamera automatycznie rozpoczyna nagrywanie (np. na parkingu) lub chroni przed nadpisaniem ważnego materiału (np. podczas wypadku). Może uwiecznić między innymi stłuczkę oraz próbę włamania do samochodu.

Niektóre kamery posiadają innowacyjne funkcje jak

  • GPS – zaoszczędzimy tym samym miejsce na szybie, zastępując dwa urządzenia jednym;
  • tryb parkingowy;
  • tryb nocny;
  • WiFi – dzięki czemu za pomocą telefonu mamy stały dostęp do ustawień i nagrań naszej kamerki
  • prędkościomierz.

Kamera cofania

Kamera cofania służy głównie do wykonywania takich manewrów jak zawracanie, cofanie oraz parkowanie. Wszystkie te, z pozoru nietrudne czynności potrafią przysporzyć nie lada kłopotu. Zwłaszcza w wąskich i ciasnych uliczkach. Ekran umieszczamy na przednim panelu lub w lusterku wstecznym. Sama kamera, stanowiąca jednocześnie funkcję czujnika, umieszczana jest w ramce tablicy rejestracyjnej lub tylnym zderzaku. Kamery samochodowe w ramce sprzedawane są w zestawie, dlatego można również zaoszczędzić i kupić jednocześnie kamerkę i ekran.

Przydaje się tym, którzy na przykład pracują mobilnie i dużo podróżują po mieście. Częste parkowanie to nieodłączny element ich pracy, z kamerą cofania to o wiele prostsze. Jeżeli jesteś również posiadaczem SUV’ a lub innego gabarytowego pojazdu, to również warto rozważyć kupno tego sprzętu.

Jaką kamerę samochodową kupić?

Wszystko zależy od Twoich indywidualnych potrzeb. Jeżeli podróżujesz w mieście, w którym jest większe ryzyko stłuczki i często zostawiasz samochód w ruchliwym miejscu, rozważ kupno kamery samochodowej. Jeżeli jednak potrzebujesz kamerki by ułatwić manewry takie jak parkowanie czy cofanie, postaw na kamerę cofania. Możesz również zaopatrzyć się w droższe rozwiązanie, jakim jest tak zwana kamera przód i tył. Jak sama nazwa wskazuje, monitoruje jednocześnie obraz z przodu i z tyłu naszego samochodu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*