Wybór mebli do sypialni

Właśnie urządzasz mieszkanie i nie masz pomysłu jak wyposażyć swoją sypialnię? Chcesz stworzyć miejsce komfortowe, w którym będziesz czuć się przytulnie i bezpiecznie? Poniżej przedstawimy skuteczne metody na to, by Twoja sypialnia stała się miejscem, w którym każda noc będzie wyjątkowa.

Mała sypialnia vs duża

W przypadku niewielkiej powierzchni, trzeba zrezygnować z ciemnych kolorów ścian, firanek, czy mebli. Wówczas pomieszczenie stanie się jeszcze bardziej klaustrofobiczne i nie będziemy czuć się w nim komfortowo. Najlepiej w takim przypadku zdecydować się na białe, kremowe lub jasnoszare ściany. Według psychologów, intensywny niebieski uspokaja i jednocześnie powiększa małe wnętrze. Również nasze meble nie mogą być zbyt ciemne, nawet lepiej, kiedy będą o dwa lub trzy tony ciemniejsze, od koloru farby na ścianach.

Bardzo ciekawym zabiegiem aranżacyjnym, który również może powiększyć przestrzeń, jest szafa z lustrem. Dzięki odbijającemu się w lustrze pomieszczeniu, nasza sypialnia będzie wyglądała na większą i bardziej przestronną. Warto nasze szafy ustawiać naprzeciw okna, by promienie słoneczne odbijały się od lustra i wówczas tworzyły w pokoju przyjemną dla oka grę światła.

W przypadku dużych przestrzeni, sprawa jest nieco łatwiejsza, ponieważ nie ograniczają nas tak bardzo pewne wytyczne. Możemy zaszaleć z kolorami ścian, jednak znacznie lepiej sprawdzą się ciemne barwy: ciemnoszary, śliwkowy, czerwony. Można również jedną ścianę przemalować na inny kolor, aby optycznie zmniejszyć sypialnie. Meble mogą być w kontraście do ścian – jaśniejsze, lub mogą wkomponować się w resztę aranżacji.

Jakie łóżko wybrać do sypialni?

Jeżeli dysponujesz niewielkim metrażem i na przykład Twoja sypialnia jest jednocześnie pokojem gościnnym – wybierz sofy ABC Meble. Mebel składany, będzie w dzień służył do relaksu i wypoczynku, a nocą zamieni się w łóżko. Jeżeli jednak sypialnia może być u Ciebie pełnoprawnym, osobnym pokojem, w takim wypadku najlepiej sprawdzi się dwuosobowe łóżko. Modeli jest cała masa, od tych z baldachimem po tradycyjne łóżka na metalowym stelażu.

Nawilżacz powietrza w sypialni

W dobie kaloryferów, powietrze w naszych mieszkaniach – zwłaszcza zimą, staje się bardzo suche. Może to prowadzić nie tylko do braku komfortu, jakim jest sucha skóra, wysychające oczy czy podrażnione gardło. Długotrwale zasuszone powietrze może prowadzić do infekcji górnych dróg oddechowych oraz groźnych zakażeń grzybiczych i bakteryjnych. Warto zatem kupić nawilżacz powietrza, wybierając jedną z tych opcji:

  • nawilżacze parowe,
  • nawilżacze ultradźwiękowe,
  • nawilżacze ewaporacyjne.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*