Zamazywanie twarzy na filmie – czy to dobre rozwiązanie?

Chcesz dowiedzieć się, po co zakrywać twarz w Internecie? Świetnie trafiłeś! Zakrywanie, inaczej anonimizacja twarzy niesie za sobą szereg zalet. Oprogramowanie do ukrywania swojego wizerunku istnieje i już dziś możesz z niego skorzystać. Chcąc dowiedzieć się więcej, przeczytaj poniższy tekst, w którym przedstawiamy najważniejsze zalety anonimizacji wideo, które rozwieją Twoje wszelkie wątpliwości co do tego procesu. Anonimizacja uchroni przede wszystkim Ciebie, ale i Twoich bliskich też zabezpieczy, przed osobami postronnymi, które nie zawsze chcą naszego dobra. Przeczytaj poniższy tekst i zapoznaj się z największymi zaletami anonimizacji.

Jak zamazać twarz na filmie?

Do zamazania twarzy na filmie wystarczy specjalne oprogramowanie do anonimizacji wideo  (https://gallio.pro/anonymize-video/)– Gallio. Program wychwyci wszystkie twarze widoczne na zdjęciach i filmach i zamaże je w taki sposób, aby były nie do rozpoznania. Gallio to profesjonalny program, który jest łatwy w użyciu, a jego wersja testowa jest całkowicie za darmo. Intuicyjne oprogramowanie pozwoli uchronić nasz wizerunek przed osobami trzecimi i tym samym ochroni nas przed konsekwencjami prawnymi w przypadku udostępnienia czyjego wizerunku. Chcąc zabezpieczyć się przed oszustami, warto posłużyć się Gallio, który to program sam znajdzie twarz na zdjęciu, a następnie nałoży na nie efekt zamglenia. Wystarczy wgrać wideo do programu, nacisnąć odpowiedni przycisk i gotowe!

Po co zamazywać obiekty na filmie?

Zamazanie twarzy na filmie spowoduje, że nikt nie będzie w stanie rozpoznać, że to nasza osoba się na nim znajduje. Uchronimy swój wizerunek przed osobami, które mogłyby go wykorzystać w nieodpowiedni sposób, na przykład w celu podszywania się pod nas. Zamazywanie twarzy na filmie pozwoli również uchronić innych przed rozpowszechnianiem wizerunku, a w tym nas samych. Bezprawne rozpowszechnianie wizerunku może skończyć się nawet rozprawą sądową, w której poszkodowany może ubiegać się o odszkodowanie, a to wszystko dlatego, że udostępniliśmy w Internecie film, na którym nasza córka jeździ na rowerze, a sąsiad w tle kosi trawnik i jego twarz jest dobrze widoczna.

Zalety własnoręcznego zamazywania twarzy na filmach

Zajęcie się anonimizacją twarzy na własną rękę daje ogrom możliwości, ale i oszczędności. Pierwszą kwestią jest oszczędność czasu. Nie musimy przesyłać wszystkich swoich plików wideo, do zewnętrznej firmy, która zajmie się anonimizacją. Inną kwestią, że nie powinniśmy tego robić, ponieważ każda osoba, której wizerunek znajduje się na wideo, musiałaby wyrazić na to zgodę, aby jej wizerunek był przetwarzany, przez inny podmiot. Własnoręczne anonimizowanie nie naraża nas również na żaden wyciek danych, ponieważ wszystkie pliki zostają w swoim pierwotnym miejscu przechowywania. Jest to również dużo tańsze rozwiązanie, które pozwoli nam zaoszczędzić sporą ilość gotówki.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*