Zdrowa przekąska dla dziecka – jaką wybrać?

Większość dzieci uwielbia słodycze i mogłaby się nimi zajadać wręcz bez opamiętania. Nie jest to nic dobrego, ponieważ nasza dieta powinna opierać się na zdrowych produktach, a takie kaloryczne i pełne cukru przekąski na pewno się do nich nie zaliczają. Rolą rodziców jest zatem hamowanie tej pokusy oraz kształtowanie u najmłodszych prawidłowych nawyków żywieniowych.

Warto pokazywać swoim pociechom, że istnieją również smakołyki, po które czasem można sięgnąć. Dostępne są one w sprawdzonych punktach sprzedaży, można je również przygotować samodzielnie. A jeśli zaangażujesz do takich prac całą swoją rodzinę, połączysz przyjemne z pożytecznym – dobrą zabawę z budującym więzi wspólnym spędzaniem wolnego czasu.

Po pierwsze – owoce i warzywa

Nikogo nie powinna zdziwić pierwsza propozycja, a więc podawanie dzieciom owoców i warzyw w każdej możliwej postaci. Można pokroić je w kawałeczki, ususzyć albo przygotować z nich smakowity koktajl, kolorowy sok lub pyszny mus.

Po drugie – mieszanki orzeszków

Orzechy wyróżniają się atrakcyjnymi walorami smakowymi, a przy tym swoim wyglądem przypominają draże, mogą więc zaciekawić dziecko. To, jaki ich rodzaj zaproponujesz maluchowi, zależy już od jego osobistych preferencji. Do wyboru są orzechy: makadamia, laskowe, włoskie, ziemne, nerkowca, migdały, czy pistacje.

Po trzecie – domowej roboty ciasteczka

Świetną zabawą będzie samodzielne przygotowanie ciastek w formie kuleczek, które zaspokajają ochotę na słodycze. Do ich stworzenia niezbędne jest połączenie ze sobą posiekanych suszonych owoców, orzechów, nasion oraz ziaren, dodanie cynamon, kakao, miodu i masła orzechowego, a następnie utworzenie kulek i obtoczenie ich w wiórkach kokosa lub migdałach. Szybko i prosto.

Jaka przekąska dla dziecka? Podsumowanie

Produkty dla dzieci w sklepie biozdrowy.pl to wysokiej jakości asortyment, w który warto zainwestować. Znajdziesz tam coś ciekawego dla najmłodszych w różnym wieku – zarówno dla niemowlaków i noworodków, jak również przedszkolaków. Są to przede wszystkim przedmioty codziennego użytku, pozwalające rodzicom dbać o zdrowie, rozwój oraz komfort swoich pociech.

Jeśli brakuje Ci pomysłów na przekąskę dla Twojego dziecka, którą weźmie ze sobą do przedszkola lub szkoły, czy też zje podczas zabawy w domu lub na placu zabaw, możesz się w nią zaopatrzyć właśnie w tym miejscu. Są to na przykład zdrowe słodycze – wielosmakowe lizaki, zbożowe batoniki z orzechami i owocami, bio ciasteczka z ekologicznych składników, chipsy z suszonych owoców i warzyw oraz musy. Od czasu do czasu, bez wyrzutów sumienia, możesz podać je swojemu dziecku.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*