Zdrowe odmiany herbat

Zastanawiasz się, jaką herbatę kupić? Przeczytaj, dlaczego warto pić herbatę konopną. Dowiedz się, jakie zalety ma ona dla twojego organizmu oraz jak często najlepiej ją pić oraz w jakich ilościach.

Herbata z konopi

Herbata z konopi to napar z suszonych liści konopnych, który jest coraz bardziej popularny. Można herbatę konopną dowolnie mieszać z innymi herbatami np. owocowymi, czy ziołami. Możesz zdecydowanie połączyć ją z ulubionymi smakami herbat. Zobacz herbata z konopi.

Zalety picia herbaty z konopi

Picie herbaty z konopi ma wiele zalet dla naszego organizmu, są to m.in. poprawa apetytu, złagodzenie nudności, zmniejszenie bólu – możesz ją pić gdy masz bóle miesiączkowe. Herbata konopna uspokaja, poprawia jakość snu, dlatego jeżeli masz problemy z bezsennością, warto ją zaparzyć. Herbata z konopi nie uzależnia, jest bezpieczna dla twojego organizmu.

Ile należy pić herbaty konopnej oraz jak często?

Herbatę konopną najlepiej pić raz dziennie oraz nie należy pić więcej niż jeden kubek dziennie. Wypicie większej ilości może spowodować senność.

Jak parzyć herbatę z konopi?

Herbatę konopną parzy się w następujący sposób: 1-2 łyżeczki suszu konopnego zalewa się około 200 ml wody, która najlepiej, aby była w temperaturze około 80 stopni. Parzyć należy przez 5-10 minut. Do herbaty konopnej powinno się dodać odrobinę tłuszczu np. masła, mleka, czy oleju może być np. kokosowy, sprawdzi się także roślinny. Należy je dodać dlatego, że kannabinoidy rozpuszczą się w tłuszczach. Do herbaty można również dodać miodu.

Jakie są inne rodzaje herbat konopnych?

Herbaty konopne mają różne rodzaje, smaki, mogą być w formie mieszanki np. herbata konopna z herbatą zieloną. Herbaty konopne występują z różnymi dodatkami owocowymi i ziołowymi.

Czy mogą wystąpić skutki uboczne picia herbaty konopnej?

Przekroczenie zalecanej ilości herbaty konopnej może spowodować senność, zmęczenie, biegunkę. Dlatego, aby uniknąć dolegliwości, należy stosować się do zalecanej dziennej ilości herbaty konopnej.

Gdzie można kupić herbatę konopną?

Możesz ją kupić w stacjonarnych sklepach konopnych, które są już w każdym większym mieście. Kupisz je także przez Internet, pod różną postacią w formie mieszanki, czy gotowego zestawu herbat. Zestawy herbaty będą również ciekawą propozycją na prezent dla bliskiej ci osoby.

Czy wszyscy mogą pić herbatę konopną?

Herbaty konopnej nie powinny pić kobiety w ciąży, a także kobiety karmiące. Herbatę konopną można podawać dzieciom, jeżeli masz jednak obawy, możesz skonsultować to z lekarzem.

Herbata konopna – do czego można jeszcze jej użyć?

Herbatę konopną możesz dodać do kąpieli, przygotowany napar należy wlać do wody w wannie. Sprawdzi się ona także do przygotowania inhalacji, czy okładów. Możesz dodać ją również do potraw.

Jak przechowywać herbatę konopną?

Herbatę konopną należy przechowywać z dala od promieni słonecznych, najlepiej w suchym, a także chłodnym miejscu. Ważne jest również, aby przechowywać ją w szczelnym opakowaniu, aby herbata nie straciła swoich cennych, zdrowotnych właściwości.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*