Zimowa garderoba dziecka – przegląd i praktyczne wskazówki

Ubieranie dzieci o każdej porze roku bywa problematyczne, a zwłaszcza dla początkujących w roli rodziców. Jednak istnieje na to kilka prostych rozwiązań, o których opowiemy w dzisiejszym artykule. Podpowiemy jak ubierać malucha, aby nie było mu za zimno ani za ciepło, a także by jednocześnie jego garderoba mogła odpowiadać aktualnym trendom. Zobacz jakie proste i wypróbuj nasze propozycje.

Co powinno znaleźć się w szafie dziecka?

Mowa tutaj o garderobie zimowej, dlatego koniecznie powinniśmy zadbać o zaopatrzenie szafy dziecka w ciepłą kurtkę lub płaszczyk, które dostępne są obecnie w różnych kolorach czy wzorach zbliżonych do trendów mody panujących wśród dorosłych. Następnie przydadzą się z pewnością ciepłe, bawełniane sweterki lub bluzy, rajstopki lub kalesonki, spodnie wykonane z grubszego materiału, podkoszulki lub body, a także ocieplane i wodoodporne buciki dziecięce.

To w zasadzie podstawa, o której powinien pomyśleć każdy rodzic i przede wszystkim skupić się na jakość ubrań i ich solidnym wykończeniu, zamiast na wyglądzie, fasonie i kolorach. Oczywiście dobrze jest ładnie i estetycznie ubrać swoją córeczkę albo synka, ale na pewno nie kosztem ich wygody czy komfortu podczas zimowego spaceru. Poza tym ważne są bardzo dodatki jak czapka, szalik i rękawiczki, które również powinny pozwalać skórze oddychać, jednocześnie zatrzymując ciepło organizmu, a w przypadku rękawiczek dobrze jeśli mamy do czynienia z modelem wyposażonym w sznureczek, dzięki któremu rękawiczki nie będą miały szansy zniknąć.

Jak ubrać dziecko na spacer?

Przyjęła się pewna zasada, że niemowlę powinno posiadać o jedną warstwę odzieży więcej niż dorosły i sprawdza się to w przypadku ubierania się na tak zwaną cebulkę. To najlepsze rozwiązanie, aby dziecko miało przykładowo pod spodem podkoszulkę, na to sweterek, ciepłą kurteczkę oraz buty, szalik, czapkę i rękawiczki. W razie ostrzejszych mrozów można dorzucić do tego dodatkową bluzeczkę pod spód albo założyć dziecku cieplejszy wełniany sweter.

Musisz mieć na uwadze również jego komfort poruszania się, aby nadmiar warstw nie pozwolił mu ostatecznie ruszać rączkami i nóżkami z pełną swobodą. Co więcej, nie można dopuścić do sytuacji, kiedy dziecko zmarznie lub przegrzeje się z gorąca. W tym celu konieczne jest sprawdzenie w czasie spaceru karku niemowlaka, który powinien być ciepły i suchy, a nie mokry od potu czy przemarznięty. Warto również uważać na częste zmiany temperatury, gdy raz znajdujemy się na dworze, a za chwilę wchodzimy do sklepu, apteki czy innego lokalu, po czym wychodzimy i znów zmieniamy klimat. Właśnie dlatego trzeba po wejściu do środka zdejmować dziecku czapkę, szalik czy rękawiczki albo rozpinać kurteczkę, podobnie jak robimy to z własnymi ubraniami.

Pamiętaj, by dziecko traktować na równi ze sobą i zastanowić się czy nam w tym przypadku nie byłoby za ciepło czy za zimno. Również liczy się wygoda i komfort, aby czas wspólnie spędzony na zewnątrz zimą był dla Was obojga przyjemny i pełen radości.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*